Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

Uluslararası Design FILS Konferansı ve Proje Yönetim Toplantısı Düzenlendi

Uluslararası Design FILS Konferansı ve  Proje Yönetim Toplantısı Düzenlendi

Avrupa Komisyonu tarafından finanse edilen ve Genel Müdürlüğümüz uhdesinde yürütülen Design FILS Projesi kapsamında 20-24 Haziran 2022 tarihleri arasında İstanbul'da Uluslararası Design FILS Konferansı ve Proje Yönetim Toplantısı düzenlendi.

 

Uluslararası Design FILS Konferansı, 20-21 Haziran 2022 tarihlerinde İstanbul Adile Sultan Kasrı Öğretmenevi'nde gerçekleştirildi. Proje koordinatör kurumu olarak Genel Müdürlüğümüzün ev sahipliğinde gerçekleştirilen konferansa, Belçika, İspanya, Avusturya, Türkiye ve Portekiz'den proje ortağı olan kuruluşların temsilcilerinin yanı sıra, Avusturalya, İtalya, İrlanda ve Türkiye'den yenilikçi öğrenme ortamlarının tasarlanması üzerine çalışan uzman, araştırmacı, akademisyen, eğitimci ve çok sayıda öğretmen katılım sağladı.

 

Konferans, katılımcılara yenilikçi öğrenme ortamları tasarlama, esnek öğrenme alanlarında yenilikçi pedagojik yaklaşımları uygulama ve teknolojiyi eğitime entegre etme konularında bilgilerini derinleştirme, tartışma ve uygulama fırsatı verdi. Konferansta ayrıca, esnek öğrenme alanları, yenilikçi pedagojik yaklaşımlar, dijital becerilerin ve eğitimde teknolojinin kullanımına yönelik fikirlerin geliştirilmesi amacıyla eğitimin farklı paydaşları paneller ve çalıştaylarla bir araya getirildi.

 

Design FILS Projesi faaliyetleri kapsamında; proje uygulama, yenilikçi çevrimiçi platform (IOP) ile proje değerlendirme ve yaygınlaştırma süreçlerinin ele alındığı Proje Yönetim Toplantısı ise, Design FILS Proje Ortağı Kuruluşlarının katılımıyla, Konferansın hemen akabinde, 22-24 Haziran 2022 tarihlerinde gerçekleştirildi.

27-06-202227-06-202227-06-202227-06-202227-06-2022

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 9400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.