Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

Müsteşar Yardımcısı KURT: “Türkiye’nin Eğitim Geleceğine Yön Verdiniz, Katkıda Bulundunuz”

    Müsteşar Yardımcısı Muhterem KURT, TEOG sınavına giren 8. sınıf öğrencileri için, e-ders videolarını hazırlayan ve Tevfik İleri İmam Hatip Lisesinin açılışında görev alan personel ile 27 Kasım 2014 tarihinde Başkent Öğretmenevinde öğle yemeğinde bir araya geldi.               
Müsteşar Yardımcısı KURT: “Türkiye’nin Eğitim Geleceğine Yön Verdiniz, Katkıda Bulundunuz”

 

 

Yemeğe Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Dinçer ATEŞ, MEB Danışmanı Ahmet Onur AK, İletişim Daire Başkanı Muhammed Sadık ARSLAN, İdari ve Mali İşler Daire Başkanı R. Zafer TEKİN ile Eğitim Teknolojileri Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı M. Hakan BÜCÜK katıldı.

 

Müsteşar Yardımcısı Muhterem KURT, 8.sınıfların ders videolarını hazırlayan, sunan ve yöneten tüm ekibe özellikle TEOG sürecinde yoğun gayret gösteren herkese teşekkür etti. KURT, dershanelerin kaldırılması sürecinde ekibin sürece katkısının büyük olduğunu belirterek şöyle dedi: “Sayın Bakanımızla bu konuyu paylaştık. Tevfik İleri İmam Hatip Lisesinin açılışında Sayın Cumhurbaşkanımıza ders videolarının hazırlandığını ve özellikle 8. sınıfların kurslarında bu videoların çok rahat bir şekilde kullanılabileceğini kendisine arz ettik.”

KURT, ekibin çok kısa bir zamanda çok iyi bir iş başardığının altını çizdi. Videoları destekleyecek şekilde Ölçme Değerlendirme Genel Müdürlüğüne yaprak testler hazırlattıklarını ve bu testleri Millî Eğitim Bakanı Nabi AVCI’nın talimatıyla EBA’da yayınlamayı düşündüklerini ifade etti.

“Biz kalemin gücüne inanan insanlarız ama teknolojiden de bihaber kalamayız”

Muhterem KURT, ekibe Türkiye’nin eğitim geleceğine yön verdiniz, katkıda bulundunuz. Bu durumu küçümsememeniz gerekir. Ancak öğrencilerimizin okullara severek gitmesini sağlayabilirsek okullar hayat olacak.

KURT, (9, 10, 11 ve 12.) sınıflardaki içerikleri de dışarıdan destek almadan ekibin tamamlayacağını söyledi. Öğretmenlerin artık etkileşimli tahta ve tabletle derslerini sınıfta işleyebileceğine vurgu yapan KURT şöyle dedi: “İleride belki sınavları da biz yapacağız. Teknolojiyi hayatımızın içine katmamız gerekiyor. Biz kalemin gücüne inanan insanlarız ama teknolojiden de bihaber kalamayız.”

Muhterem KURT, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Dinçer ATEŞ ’in Almanya ve Fransa’ya yaptığı ziyaretten bahsetti. KURT, “benzer bir projeyi Fransızların da uyguladığını öğrendiklerini bu durumun sevindirici olduğunu belirterek eğitime çok fazla yatırım yapmamız gerektiğine” dikkat çekti.

KURT, Eğitimde Fatih Projesi’nde son 6 aylık gelişmelerin çok güzel olduğunu ve projenin hedefine ulaşacağını söyledi.

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Dinçer ATEŞ de TEOG sınavına yönelik e-ders videolarını hazırlayan tüm ekibe çalışmalarından dolayı teşekkür etti, birlikte çalışmaktan dolayı gurur duyduğunu belirtti.

 

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.