Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

HANNOVER CeBIT Fuarı’nda Eğitimde FATİH Projesi ve EBA tanıtıldı

Millî Eğitim Bakanlığı, CeBIT Hannover Uluslararası Bilişim Fuarı’na “Eğitimde FATİH Projesi” standı ile katıldı.
HANNOVER CeBIT Fuarı’nda Eğitimde FATİH Projesi ve EBA tanıtıldı

Millî Eğitim Bakanlığı, CeBIT Hannover Uluslararası Bilişim Fuarı’na “Eğitimde FATİH Projesi” standı ile katıldı.

Her yıl merakla beklenen bilişim sektöründe dünyanın en büyüğü olan uluslararası CeBIT Bilişim Fuarı, 70 ülke ve 200 bin profesyonel ziyaretçi katılımı ile 20-24 Mart 2017 tarihleri arasında Almanya’nın Hannover kentinde gerçekleştirildi. 450 bin metrekarelik Hannover Fuar alanında gerçekleşen etkinlikte yaklaşık 3000 firma yer aldı. Bu yıl CeBIT Hannover Uluslararası Bilişim Fuarı’nın partner ülkesi Japonya olurken teması “güvenlik” olarak belirlendi.

Ülkemiz bu fuara MEB Eğitimde FATİH Projesi standı ile katıldı. Ayrıca 35 Türk firması kendi stantları ile fuarda yer aldı. Fuarın en önemli teknoloji alanları: bilişim, bilgi işlem, bilgi teknolojileri,  telekomünikasyon, ofis araç gereçleri, görsel teknolojiler, bankacılık ürünleri, elektronik araç ve iç dizayn ile yeniliklerin sunulduğu araştırma ve geliştirme stantlarından oluştu.

MEB Eğitimde FATİH Projesi standı yoğun ilgi gördü

Fuarda Millî Eğitim Bakanlığı adına Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü İletişim Daire Başkanlığı tarafından başarısı dünya ile paylaşılmak istenen Eğitimde FATİH Projesi ve projenin temel bileşenlerinden biri olan EBA’nın tanıtımı yapıldı. Çeşitli konularda iş birliği yapmak isteyen firmaların ve eğitim kuruluşlarının proje ile ilgili bilgiler aldığı standımıza oldukça yoğun bir ilgi oldu. Bu fuarda eğitimde yeni yaklaşımlar içinde teknoloji alanında atak yapmak isteyen ülkelerin, eğitim teknolojilerini en iyi şekilde eğitime entegre edebilmiş olan Türkiye standına özellikle geldikleri gözlemlendi. Bu ülke temsilcileri, FATİH Projesi tanıtımını dikkat ve ilgiyle dinleyip, Bakanlığımızla iş birliği yapmak için talepte bulundular. Özellikle bu fuarda birçok ülkenin eğitim bakanlıklarından ve telekomünikasyon kurumlarından katılan personeller dikkat çekti.

Standımızı Başkonsolos Banu MALAMAN, Ticaret Ataşesi Ruhi DENİZ, Hannover Eğitim Ataşesi Vekili Yrd. Doç. Dr. İsmail DEMİRBAĞ ve Hannover Eğitim Ataşeliği Sekreteri Asuman GENÇ ziyaret ederek MEB olarak bu fuara katılmamızdan duydukları memnuniyeti ifade ettiler. Ayrıca Almanya’da yaşayan bütün Türk vatandaşları gibi fuarda standımızı görmenin mutluluğu içerisinde olduklarını belirttiler.

 

24-03-201724-03-201724-03-201724-03-201724-03-201724-03-201724-03-201724-03-201724-03-2017

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.