Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

"ETKİM İSTASYON PROGRAMI" BAŞVURULARI BAŞLADI!

Millî Eğitim Bakanlığı ve ODTÜ Teknokent iş birliğiyle yürütülen "ETKİM İstasyon Programı" başvuruları kabul etmeye başladı!


Eğitim sisteminin güncel ihtiyaçlarına çözüm sunacak yenilik ve ürünlerin geliştirilmesini sağlamayı ve K12 seviyesinde çözümler aramayı amaçlayan programa; okul, öğretmen ve öğrenci ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunan, yerli ve millî yüksek teknoloji içeren girişim fikirleri kabul edilecek.

 

ETKİM İstasyon Programı'na başvuru yapmak isteyen adaylardan şu kriterlere uygunluk bekleniyor:

·         En az iki, en fazla dört kişilik bir ekibe sahip olunması,

·         Ekip üyeleri; üniversitelerin 3-4. sınıf öğrencileri, lisans mezuniyetinin üzerinden en fazla 5 sene geçmiş genç girişimciler veya eğitim fakültelerinden mezun girişimciler olması,

·         Eğitim alanında yenilik değeri taşıyan, yüksek teknoloji içeren yeni bir ürün veya hizmet fikrine sahip olunması.

Eğitim sektöründe inovasyonu teşvik ederek yerli girişimcilere destek verecek olan ETKİM İstasyon Programı, 19 Mayıs 2024 tarihine kadar başvuruları kabul edecek.

 

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 9400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.