Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

YEĞİTEK’te 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlandı

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlandı.
YEĞİTEK’te 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlandı

Kutlamaya Millî Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dinçer Ateş, Genel Müdürümüz Ahmet Onur Ak, İletişim Daire Başkanı Muhammed Sadık Arslan, İdari ve Mali İşler Daire Başkanı R. Zafer Tekin, Eğitim Yayınları ve İçerik Yönetimi Daire Başkanı Sedat Akçakoyunluoğlu, Eğitim Teknolojileri ve Teknik Destek Hizmetleri Daire Başkanı Adem Eylence ile Eğitim Teknolojileri Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı M. Hakan Bücük ve kurum personeli katıldı. Kutlamada Müsteşar Yardımcımız Dinçer Ateş ve Genel Müdürümüz Ahmet Onur Ak birer konuşma yaptı.

Müsteşar Yardımcımız Dinçer Ateş; bugünün aslında Dünya Çiçekler Günü olduğunu ve YEĞİTEK’in de kadın personelin sayısından dolayı bir çiçek bahçesi gibi göründüğünü söyleyerek; erkeklerin hayatında kadınların yeri ve önemini: “Allah bir kadının susmasını biz erkeklere göstermesin” sözüyle ifade etti.

Genel Müdürümüz Ahmet Onur Ak ise konuşmasında; medeniyetimizde kadının alçakgönüllü, merhametli, bütün güzelliklerin asıl başladığı, yeşerdiği yer olan toprak gibi; erkeğin ise gökyüzü gibi düşünüldüğünü belirterek, “emekliliği hiç gelmeyen en başarılı iş insanı” olarak nitelendirdiği kadınların gününü kutladı.

Konuşmaların ardından Radyo ve Grafik- Tasarım Birimi öğretmenlerinden oluşan müzik grubu konser verdi. Konserde; ney sazında Hüseyin Aytar, akustik gitarda Ahmet Koç, davulda Hüseyin Kaplan, gitar vokalde H. Tibet Oğuzoğlu sahne aldı.

YEĞİTEK personelinin keyifli dakikalar geçirmesini sağlayan konser sonrasında hatıra fotoğrafı çekildi. Dünya Kadınlar Günü programı öğretmenlere karanfil dağıtılmasıyla sona erdi.

08-03-201608-03-201608-03-201608-03-201609-03-2016

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 9400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.