Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

Yeğitek’te 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlandı

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün, 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlaması Başkent Öğretmenevinde yapıldı. Genel Müdürlük personelinin hazırladığı kutlama programında bir araya gelen öğretmenler keyifli dakikalar geçirdi.    
Yeğitek’te 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlandı

Kutlamaya Genel Müdürlüğümüz İletişim Dairesi Başkanı M. Sadık ARSLAN, Eğitim Teknolojileri Geliştirme ve Projeler Dairesi Başkanı M. Hakan BÜCÜK, Eğitim Teknolojileri ve Teknik Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Adem EYLENCE ve kurum personeli katıldı.

 

Eğitim Teknolojileri Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı M. Hakan BÜCÜK, programda babasının sınıf öğretmeni olduğunu belirterek öğretmenlik mesleğine dair bir anısını paylaştı. Öğretmenlik mesleğine verilen değerin eskiye oranla birçok manada arttığına dikkat çeken BÜCÜK, şöyle dedi: “Öğretmenler, büyük yelkenli bir geminin kürekçileridir ve kürek çekmekten asla vazgeçmezler, umut dolu, özverili insanlardır.”

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Zeynep Tuba ÖTER’in sunuculuğunu yaptığı öğretmenler günü kutlama programında Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Filiz KARADAĞ da öğretmenlik mesleği hakkındaki duygularını bir şiir okuyarak dile getirdi. Ardından Radyo ve Grafik- Tasarım Birimi öğretmenlerinden oluşan müzik grubu konser verdi. Konserde; akustik gitar ve soloda H. Tibet OĞUZOĞLU,  ney sazında Tanzer ÖZDER, solo gitarda Özgür KARA, elektrogitar ve vokalde Ahmet KOÇ, davulda Hüseyin KAPLAN ile geri vokalde Tuba GÜNAKAN adlı öğretmenler sahne aldı.

 

YEĞİTEK personelinin keyifli dakikalar geçirmesini sağlayan konser sonrasında daire başkanları personelle hatıra fotoğrafı çektirdi. Öğretmenler günü kutlama programı öğretmenlere karanfil dağıtılmasıyla sona erdi.
03-12-201503-12-201503-12-2015 

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.