Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

YEĞİTEK VE PIKTES İşbirliği ile 3500 PİKTES Öğretmeni Eğitim Aldı

Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi (PIKTES) ve Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (YEĞİTEK) işbirliği ile 3500 PİKTES Öğretmeni eğitim aldı 
YEĞİTEK VE PIKTES İşbirliği ile 3500 PİKTES Öğretmeni Eğitim Aldı

Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi (PIKTES) ve Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (YEĞİTEK) işbirliği ile 9-10 Haziran 2020 tarihlerinde "Uzaktan Eğitim Süreci ve EBA'nın Kullanımı" konulu 4 farklı oturumda 3500 PİKTES Öğretmeninin eğitimi gerçekleştirilmiştir.

Suriyeli çocukların Türk eğitim sitemine entegrasyonu için PİKTES tarafından görevlendirilen 3500 öğretmen YEĞİTEK uhdesinde yürütülen eTwinning Faaliyeti eğitmenleri ve ulusal destek servisi moderatörlüğünde "Her Yönü ile Uzaktan Eğitim" ve "EBA Canlı Ders Uygulama Örnekleri" konularında yapılan webinarlar ile uygulamalı eğitimler aldı. Dünya genelinde salgın haline gelen COVID-19 virüsünün neden olduğu yüzyüze eğitim öğretim faaliyetlerindeki aksaklıkları giderebilmek için geliştirilen uzaktan eğitim yöntemleri üzerinde duruldu. Uzaktan eğitim ile ilgili; etkin süre kullanımı, elektronik içerik hazırlama, ölçme ve değerlendirme, uzaktan eğitimde planlama ve tasarım konularına değinilirken EBA Canlı ders uygulamaları birebir katılımcılar ile öğrenci ve öğretmen ekranları üzerinden anlık olarak katılımcılar ile birlikte gerçekleştirildi.

Dört farklı oturumda gerçekleştirilen eğitim sonunda, katılımcı öğretmenlerin eğitim süreciyle ilgili soruları cevaplandırıldı ve dijital sertifika verildi.

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.