Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

YEĞİTEK Genel Müdürü Anıl YILMAZ, Türk Telekom Siber Güvenlik Merkezini ziyaret etti

YEĞİTEK Genel Müdürü Anıl YILMAZ, Eğitim Bilişim Sistemleri Daire Başkanı Gültekin KEKEÇOĞLU, Sistem Yönetimi Daire Başkanı Gürhan ÇİÇEK, İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Eyyup TANYILDIZ ve beraberindeki teknik ekiple 24 Mart 2019’da Türk Telekom Siber Güvenlik Merkezini ziyaret etti.
YEĞİTEK Genel Müdürü Anıl YILMAZ, Türk Telekom Siber Güvenlik Merkezini ziyaret etti

YEĞİTEK Genel Müdürü Anıl YILMAZ, Eğitim Bilişim Sistemleri Daire Başkanı Gültekin KEKEÇOĞLU, Sistem Yönetimi Daire Başkanı Gürhan ÇİÇEK, İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Eyyup TANYILDIZ ve beraberindeki teknik ekiple 24 Mart 2019’da Türk Telekom Siber Güvenlik Merkezini ziyaret etti.

Genel Müdür Anıl YILMAZ ve beraberindeki heyet, merkezde incelemelerde bulunduğu sırada Türk Telekom Kamu Satış Direktörü Mustafa ESER tarafından bilgilendirildi.

Türk Telekom, siber güvenlik hizmetlerini Ankara’da Siber Güvenlik Merkezi’nde topladı. Kamu kurumları ve kurumsal şirketlere hizmet verecek olan merkez, 1500 metre karelik bir alanı kaplıyor.Türkiye´nin siber saldırı alan ülkeler arasında sekizinci sırada olduğunu ve her geçen yıl 2-3 kat daha fazla saldırı aldığını hatırlatan ESER, siber güvenlik alanında aldıkları önlemleri YEĞİTEK Genel Müdürü Anıl YILMAZ ve beraberindeki heyetle paylaştı.

Siber saldırılara ilişkin 2018 RiskIQ araştırmasına göre siber güvenliğe dünya çapında harcanan tutar: 600 Milyar $, günde 2,7 Milyon kişi siber saldırılardan etkileniyor, Ransomware zararlılarından doğan yıllık zarar 8 Milyar $, her dakikada 1.274 yeni malware türevi ortaya çıkıyor, dakikada 23 phishing e-mail atağı yapılıyor ve yılda 2.9 Milyar veri sızdırılıyor.

01-04-201901-04-2019

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.