Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

YEĞİTEK 2014 Yılı Değerlendirme Toplantısı Başkent Öğretmenevinde Yapıldı

    Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün “2014 Yılı Değerlendirme Toplantısı” 16 Aralık Salı günü Başkent Öğretmenevinde gerçekleştirildi.
YEĞİTEK 2014 Yılı Değerlendirme Toplantısı Başkent Öğretmenevinde Yapıldı

 

 

2014 yılında yapılan çalışmaların değerlendirildiği toplantının amacı; personelin kurumda yapılan iş ve işlemler hakkında daha detaylı bilgi sahibi olması, birbirlerini daha iyi tanıması ve kurumun daha iyi yerlere taşınmasıydı.

Toplantıya, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Dinçer ATEŞ, İletişim Daire Başkanı Muhammed Sadık ARSLAN, İdari ve Mali İşler Daire Başkanı R. Zafer TEKİN, Eğitim Teknolojileri ve Teknik Destek Hizmetleri Daire Başkanı Adem EYLENCE, Sistem Yönetimi Daire Başkanı Dr. Yakup YÜKSEL, Eğitim Yayınları ve İçerik Yönetimi Daire Başkanı Sedat AKÇAKOYUNLUOĞLU ve Kurumumuzda görevli koordinatörler katıldı.

Genel Müdür Dinçer ATEŞ,  konuşmasına katılımcıları görmekten aldığı inşirah edici bir huzuru ve beraber olmaktan duyduğu mutluluğu paylaşarak başladı. Daha sonra Mevlana’nın “On Kuruşluk Adam” isimli hikâyesini anlatarak çalışmalarda ayrıntıları göz ardı etmemenin önemine vurgu yaptı.

ATEŞ konuşmasına; “Yetki, verilen değil kullanılan bir çalışma unsurudur. Bu tarz yetkinin yayılması doğru bir yönetimdir. Bu, sadece idareci ve daire başkanları açısından değil,  koordinatörler için de geçerlidir.” sözleriyle devam ederek koordinatörlüğün önemine vurgu yaptı ve görevli koordinatörlerden çalışma şekli olarak beklentilerinin neler olduğunu anlattı.

“Biz, on yedi milyon insana karşı vatan borcumuzu yerine getirmek ve hizmet etmekten başka bir amaca sahip değiliz” diyen ATEŞ, bunu tüm YEĞİTEK çalışanlarının hatırında tutması gerektiğini belirtti. Hiçbir zaman tereddütlerin esiri olmadan huzur içinde görevlerin yerine getirilmesine değindikten sonra Cahit KOYTAK’ın bir şiiri ile sözlerine devam eden Dinçer ATEŞ, “meselelerle ilgili çok yorum yapan insandan daha çok, iş yapan insanlara ihtiyacımız var” dedi. Kamil insanın az konuşup çok iş yapan insan olduğunu da vurgulayan ATEŞ, kurum içi mevzuları dışarıda değil kendi içimizde değerlendirmemiz gerektiğini ve bu değerlendirme sonucunda çıkan ittifakla verilmiş kararı da kabullenip bu karar doğrultusunda hareket etmekten çekinmememiz gerektiğini ifade etti.

Daire başkanları ve koordinatörlerin söz almalarından sonra Genel Müdür Dinçer ATEŞ, kurum çalışanlarının bir ailenin fertleri olduğunu vurgulayıp iyi dilek ve temennilerini belirterek toplantıyı sonlandırdı.

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.