Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

YAPAY ZEKÂ UYGULAMALARI EĞİTİCİ EĞİTİMİ KURSU BAŞLIYOR

Mill Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri YEĞİTEK Genel Müdürlüğünce Yapay Zek Uygulamaları Eğitici Eğitimi Kursu, 16-20 Nisan tarihleri arasında Ankarada düzenlenecek.
YAPAY ZEKÂ UYGULAMALARI EĞİTİCİ EĞİTİMİ KURSU BAŞLIYOR

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri (YEĞİTEK) bünyesinde bulunan uzman ekip tarafından düzenlenecek "Yapay Zekâ Uygulamaları Eğitici Eğitimi Kursu"; yapay zekâ araçları, blok tabanlı yapay zekâ uygulamaları, makine öğrenmesi ve derin öğrenme başlıklarında 120 katılımcıyla uygulamalı bir şekilde gerçekleştirilecek.  

16-20 Nisan tarihleri arasında Ankara'da düzenlenecek kurs için Öğretmen Bilişim Ağı'nda yayımlanan yapay zekâ alanında ilgili kursları tamamlayan Eğitimde Fatih Projesi eğitmenleri, kursiyer olarak belirlendi.  

Düzenlenecek bu eğitici eğitimi kursuyla, öğretmenlerin güncel teknolojilerle ilgili mesleki gelişimleri desteklenecek ve Ulusal Yapay Zekâ Strateji Belgesi'ndeki tedbirler gereği eğitimde yapay zekâ kullanımına yönelik mahalli eğitimler düzenlenecek.

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 9400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.