Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

TÜRKSAT-5A'nın Yolculuğu, Dijital Resim Sergisi'nde...

TÜRKSAT-5A'nın Yolculuğu, Dijital Resim Sergisi'nde...

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi çocukların katılımına açık dijital resim sergisi düzenliyor. Teması "Çocukların Gözünden TÜRKSAT-5A'nın Yolculuğu'' olarak belirlenen sergi, 4-12 yaş arası çocukların katılımına açık olacak. Çocuklar, özgür hayal güçlerini TÜRKSAT-5A'nın serüvenini resmetmek üzere harekete geçirecekler. Serbest stilde istedikleri boya malzemelerini kullanacak olan çocuklar birbirinden güzel resimlerin yer alacağı sergide uzaya duydukları ilgilerini bizlere de yansıtmış olacaklar.

Her bir çocuğun tek resimle katılabileceği dijital sergi için son başvuru tarihi 27 Aralık 2020 olup; başvuru için gerekli bilgilere turksat5aninyolculugu.cbddo.gov.tr  sayfasından erişilebiliyor. En fazla 10 MB büyüklüğünde fotoğrafların yüklenebileceği sistemde, çalışmaların A4 ya da A3 formatında yatay olarak yapılması istenmiş ve boya tekniği serbest olarak belirlenmiş.

Dijital sergiye katılmak isteyen tüm çocuklar, çalışmalarının uygun formatta çekilen fotoğraflarını gerekli bilgiler ile birlikte turksat5aninyolculugu@cbddo.gov.tr adresine e-posta ile iletebilirler.

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.