Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

TÜRKİYE, PEKİN ULUSLARARASI KİTAP FUARI´NDA

  Dünyanın en büyük kitap fuarlarından olan Pekin Uluslararası Kitap Fuarı, 78 ülkeden 2 bin 162 yayınevinin katılımıyla 26-31 Ağustos 2014 tarihleri arasında gerçekleşti.
TÜRKİYE, PEKİN ULUSLARARASI KİTAP FUARI´NDA

 

Başkent Pekin´deki Çin Uluslararası Fuar Merkezi´nde düzenlenen fuara, Çin´den 934, yurt dışından ise bin 228 yayınevi katıldı. 53 bin 600 metrekarelik alana kurulan fuarda; Amerika kıtasından Ortadoğu´ya, Avrupa´dan Asya´ya kadar birçok ülke ve bölge, eserlerinin yanı sıra kültürlerine ait unsurları tanıtma fırsatı buldu.

 

Türkiye, fuarda 932 metrekarelik alana kurulan üç ayrı stantta sunumlarını gerçekleştirdi. Türkiye ana standında 3 bin eserden oluşan kitap sergisinde, çocuk ve gençlik yayınlarına özel yer ayrıldı. Fuara, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen dokuz telif ajansı katıldı. 20 yayınevi için özel olarak oluşturulan stantlarda Türk edebiyat ve tarih eserlerinin tanıtımının yanı sıra hat, tezhip, ebru ve geleneksel el sanatları gibi kültürel faaliyetler düzenlendi. Ulusal sergiler standında ise, "Çin´den Görünen Osmanlı Sergisi", "Anadolu Halk Oyuncakları Sergisi" ve "Kubbeler Dijital Sergisi" ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Ayrıca, standı ziyarete gelenlere Türk kahvesi ikram edildi.

 

FATİH PROJESİ ANLATILDI

 

Öte yandan fuarda Fatih Projesine özel bir stant ayrıldı. Fuar süresince bu stantta Eğitimde Fatih Projesi ve EBA İçeriklerinin tanıtımı yapıldı. Ayrıca Fatih Projesine ayrılan bir saatlik sürede FATİH Projesi ve EBA sunumu gerçekleştirildi.

Fuar boyunca Türkiye standına kitapseverlerin yanı sıra birçok devlet yetkilisi de büyük ilgi gösterdi. Türkiye standını Çin Halk Siyasi Danışma Konferansı Başkan Yardımcısı Luo Fu Hı ve bakan seviyesindeki birçok yetkili gezdi

 

pekin albumpekin albumpekin albumpekin albumpekin albumpekin album

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.