Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

Türkiye-Azerbaycan "İşbaşı Eğitim Etkinlikleri" ve "eTwinning İl Koordinatörleri Çalıştayı" Gerçekleştirildi

Türkiye-Azerbaycan

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından, eTwinning 2023 yılı çalışma planı kapsamında 23-27 Ekim tarihlerinde Türkiye ve Azerbaycan eTwinning Ulusal Destek Servisleri arasında "eTwinning İşbaşı Eğitim" etkinliği ile 25-27 Ekim tarihleri arasında Antalya ilinde "eTwinning İl Koordinatörleri Çalıştayı" gerçekleştirildi.

İşbaşı Eğitim etkinliğine; Azerbaycan Cumhuriyeti Eğitim Bakanlığından Fidan Najafova, Natavan Badalova, Fidan Mammadli ve İdris Mayılov katılım sağladı.  İşbaşı eğitim kapsamında eTwinning genel çalışma prensibi, kalite etiketi değerlendirme süreçleri, istatistiksel verilerle eTwinning, yardım masası ve destek ekiplerin çalışma süreçleri gibi konular ele alınarak ülkeler arası iş birliklerinin arttırılmasına yönelik ortak çalışmalar planlandı. Yanı sıra yapılan okul ziyareti ile eTwinning projelerinin çıktıları yerinde incelendi. Ayrıca Azerbaycan heyeti ile 26 Ekim tarihinde Antalya Kepez Neriman Erol Sosyal Bilimler Lisesinin düzenlemiş olduğu Cumhuriyetin 100. Yılı Oratoryosu'na katılım sağlandı.

24-27 Ekim tarihleri arasında  gerçekleşen "eTwinning İl Koordinatörleri Çalıştayı"na il koordinatörleri ile birlikte akademisyenler, eTwinning içerik geliştirme ekibi, kalite etiketi değerlendirme ekibi, eTwinning sosyal medya ekipleri ve diğer eğitmenler katılım sağladı. Çalıştayda yapay zekâ, yaratıcı drama, astronomi, STEM ve projeden bilime gibi atölyeler yapıldı. Daha sonra ekipler için güncel çalışmalar, yenilikçi öğrenme ortamları, Erasmus+ proje hazırlama süreci, etkili sunum teknikleri ve fotoğraf ile eğitim başlıklarında sunumlar gerçekleştirildi. Sunumların ardından proje değerlendirme, içerik geliştirme ve sosyal medya kullanımına yönelik detaylı planlamalara da yer verilerek çalıştay tamamlandı.

31-10-202331-10-202331-10-202331-10-202331-10-202331-10-2023

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 9400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.