Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

Tırnakçı: "Yayıncılık, kağıttan dijitale geçiyor"

Eğitim teknolojilerinin sunduğu imkânları; okulların, dersliklerin, öğretmen ve öğrencilerin istifadesine sunmak üzere başlatılan FATİH Projesi´nin tanıtımı TÜYAP Kitap Fuarı’nda devam ediyor. 
Tırnakçı: "Yayıncılık, kağıttan dijitale geçiyor"

Bu yıl 35. si düzenlenen, yurt içi ve yurt dışından 800’ün üzerinde yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katıldığı İstanbul TÜYAP Kitap Fuarı’nda FATİH Projesi tanıtılıyor.

 

FATİH Projesi, dünyanın en büyük eğitim teknolojisi

 

Fuara katılan  Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Bilal Tırnakçı, Millî Eğitim Bakanlığı olarak fuarda FATİH Projesi’ni halkımızla buluşturmak için stant açtıklarını belirterek; “Yayıncılık kâğıttan dijitale geçiyor. Bu durum yadsınamaz. Bakanlığımızın dijital yayıncılıkta geldiği noktayı ziyaretçilere göstermek amacıyla burada bulunuyoruz. Fuarda etkileşimli tahtanın kullanımını tanıtıyoruz. Sınıf yönetim yazılımlarının, etkileşimli tahta ve tabletlerin birlikte derslerde nasıl kullanıldığını, EBA portalinden nasıl yararlanılacağını ziyaretçilere anlatıyoruz. Dolayısıyla burada hem tanıtım hem de eğitim yapıyoruz.” dedi.

 

FATİH Projesi’nin dünyanın en büyük eğitim teknolojisi yatırımı hâline geldiğini; proje kapsamındaki EBA´nın ise dünyanın en büyük eğitim portali olduğunu vurgulayan Tırnakçı, fuarın açıldığı günden bu yana standa üst düzeyde bir ilginin gösterildiğini ifade etti.

 

Tırnakçı, FATİH Projesi’ni tanıtmak için yurt dışındaki fuarlara da katıldıklarını hatırlatarak, “Geçen yıl Almanya, Dubai, Hong Kong ve İngiltere’de bulunduk. Ocak ayında ise Londra’da olacağız. İspanya, Almanya, Amerika ve Avustralya da bu yıl gideceğimiz ülkeler arasında yer alıyor. Bu işin asıl meraklıları ile buluşmak amacıyla büyük organizasyonlara katılıyoruz. Dolayısıyla FATİH Projesi´ni yurt dışındaki sektör temsilcileri ile buluşturuyoruz. EBA üzerinden dünyaya yayıncılık yapıyoruz. Dünyanın neresinde olursanız olun EBA üzerinden eğitim içeriklerini takip edebiliyorsunuz.” diye konuştu. 

 

Öğretmen, öğrenci ve velilerin yoğun ilgi gösterdiği fuar 20 Kasım’da sona erecek.

 

 

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.