Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

Tarihçe

 Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün Kısa Tarihçesi

Genel Müdürlüğümüz 1951 yılında görsel ve işitsel eğitim araçlarının üretilmesi ve çoğaltılması amacı ile Öğretici Filmler Merkezi (ÖFM) adıyla kurulmuş; bünyesinde 1962 yılında “Radyo İle Eğitim Ünitesi" kurulması ile adı "Film Radyo Grafik Merkezi (FRGM) olarak değiştirilmiştir. 1968 yılına gelindiğinde  “Film-Radyo ve Televizyonla Eğitim Merkezi” (FRTEM) adıyla TRT ile aynı anda televizyonla eğitim yayınlarına başlayan kurumumuz Film, Radyo ve TV gibi modern ve güçlü yayın araçlarından eğitim ve öğretimde yaygın ve planlı bir biçimde yararlanarak hizmet vermeye devam etmiştir. Eğitimde teknolojiyi ve iletişim araçlarını kullanma misyonunu başarıyla yerine getiren kurum 1992 yılında Film-Radyo ve Televizyonla Eğitim Başkanlığı (FRTEB), 1998 yılında Genel Müdürlük statüsü kazanarak adını Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (EĞİTEK) olarak değiştirmiştir. 2011 yılında yeni bir yapılanma ile bugünkü “Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (YEĞİTEK)” adını almıştır.

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 9400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.