Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

Suudi Arabistan Devlet Okulları Müdüründen YEĞİTEK’e ziyaret

Suudi Arabistan Devlet Okulları Müdürü ve beraberindeki heyet Eğitimde FATİH Projesinin uygulama alanları ve donanımları hakkında incelemede bulunmak üzere 15 Aralık 2015 tarihinde MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünü ziyaret etti.
Suudi Arabistan Devlet Okulları Müdüründen YEĞİTEK’e ziyaret

Suudi Arabistan Devlet Okulları Müdürü Ahmed El Hureyry başkanlığındaki heyet, Genel Müdürlüğümüz adına YEĞİTEK İletişim Dairesi Başkanı Muhammed Sadık ARSLAN tarafından kabul edildi.

Heyete, Eğitimde Fatih Projesinin genel çerçevesi, yapılan çalışmalar ve önümüzdeki yıllar içinde atılacak adımlar hakkında bilgi verilerek Eğitim Bilişim Ağı (EBA)’nın genel tanıtımı yapıldı.

“FATİH Projesi, dünya üzerinde yürütülmekte olan eğitim projeleri içinde en büyük eğitim teknolojileri projesidir”

İletişim Dairesi Başkanı M. Sadık ARSLAN, FATİH Projesinin dünya üzerinde yürütülmekte olan eğitim projeleri içinde en büyük eğitim teknolojileri projesi olduğunu, altyapı ve donanım tedarikinin devam edeceğini ve projenin sürdürülebilir olduğunu belirtti.

ARSLAN, altyapı ve donanım çalışmalarına dair çeşitli verileri paylaştıktan sonra, EBA Portal hakkında kısa bilgi vererek, portalin bünyesinde 150 binin üzerinde dijital öğrenme nesnesi barındırdığını ve yaklaşık olarak 8,5 milyon kullanıcıya sahip olduğunu dile getirdi. Etkileşimli tahta ve tabletler aracılığıyla EBA’da oluşturulan içeriklerin okullara taşındığını sözlerine ekleyen ARSLAN, FATİH Projesi kapsamında 400.000 öğretmene de eğitim verildiğini söyledi. Toplantıya, EBA Portalinin ayrıntılı tanıtımıyla devam edildi. EBA Portala büyük ilgi gösteren heyet, içerik paylaşımı konusunda iş birliği yapmak istediklerini dile getirdi.

 

Suudi Arabistan Devlet Okulları Müdürü El Hureyry ve beraberindeki heyet memnuniyetlerini belirterek Genel Müdürlüğümüz bünyesinden ayrıldı.

18-12-201518-12-201518-12-201518-12-201518-12-2015

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.