Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

Portakal Çiçeği Uluslararası Plastik Sanatlar Kolonisinde özel öğrencilerle buluştuk

YEĞİTEK Genel Müdürlüğü çalışanları 10 Ocak 2018 tarihinde Portakal Çiçeği Uluslararası Plastik Sanatlar Kolonisi Pop Art Sanat Galerisi’ni ziyaret etti.
Portakal Çiçeği Uluslararası Plastik Sanatlar Kolonisinde özel öğrencilerle buluştuk

YEĞİTEK Genel Müdürlüğü çalışanları 10 Ocak 2018 tarihinde Portakal Çiçeği Uluslararası Plastik Sanatlar Kolonisi Pop Art Sanat Galerisi’ni ziyaret etti.

Portakal Çiçeği Uluslararası Plastik Sanatlar Kolonisi tarafından özel eğitime ihtiyaç duyan öğrencilere yönelik düzenlenen resim yarışmasının izin işlemlerini gerçekleştiren İletişim Dairesi Başkanlığının yarışma sergisine davet edilmeleri üzerine düzenlenen etkinliğe tüm Kurum çalışanlarının katılımı sağlandı.

Sanat galerisinde ziyaretçileri, İcra Kurulu Başkanı Ahmet ŞAHİN, Hakan KÖRPİ ve Hüsamettin ESEN karşıladı. Kurum ve yaptıkları sanatsal faaliyetlerin tanıtımını gerçekleştiren Hasan KÖPRİ özel eğitime ihtiyaç duyan öğrencilerle yaptıkları etkinlikleri şöyle anlattı: “Bu öğrencilerin sosyalleşmelerini, kendilerini ifade etmelerini ve var olan sanatsal potansiyellerini ortaya çıkarmalarını sağlamak amacıyla yarışmalar düzenleyerek yarışmaya katılan her öğrenciyi ödüllendiriyoruz. Ayrıca her yıl bu öğrencilerden bir kısmını Sapanca Doğapark’ta misafir ediyoruz.”  Sapanca’da düzenlenen bu kampta, derin izler bırakan anlar yaşandığını ve birçok engelin ortadan kalktığını ifade eden KÖRPİ, hem öğrencilerin hem de organizatörlerin çok şey öğrenerek oradan ayrıldıklarını belirtti. Ayrıca Sapanca’da, Türkiye’den ve yurt dışından seçilen sanatçılarla Uluslararası Plastik Sanatlar Kolonisi düzenlediklerini, burada misafir oldukları sürede verdikleri değerli eserlerin de Pop Art Sanat Galerisinde sergilendiğini belirtti. KÖPRİ, Sanat Galerisi içinde Güney Kore’li seramik sanatçıları ile Türkiyeli seramik sanatçılarını bir araya getirdiklerini ve ortaya çıkan “60 yıla 60 macsabal Türkiye-Kore Dostluğunda 60. Yıl - "Barış İçin Sanat" serginin de galeride görülebileceğini ifade etti.

Tanıtımın ardından düzenlenen kokteylde 75.Yıl Özel Eğitim Merkezi Dışkapı Şubesi’nden ve Gölbaşı Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi’nden gelen öğrencilerle sohbet edildi. Muhammed Sadık ARSLAN tarafından resim yarışmasına katılmış olan bu öğrencilere defter ve boya kalemleri hediye edildi. Daha sonra öğrencilerin resimlerinden oluşan sergi, “Barış İçin Sanat“ sergisi ve Ahmet ŞAHİN’in koleksiyonunun bir kısmından oluşan yaklaşık bin parça resim ve heykel bulunan sergi gezildi.

Özel öğrencilerin yaptıkları resimlerin ziyaretçilere hediye edilmesinin ardından iyi dilek ve temennilerle ziyaret tamamlandı.

11-01-201811-01-201811-01-201811-01-201811-01-201811-01-201811-01-2018

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.