Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

Pakistan İslam Cumhuriyeti Kamu Yöneticileri Heyeti YEĞİTEK'i Ziyaret Etti

Pakistan İslam Cumhuriyeti Kamu Yöneticileri Heyeti YEĞİTEK'i Ziyaret Etti

Pakistan İslam Cumhuriyeti kıdemli kamu yöneticilerinden müteşekkil bir heyet, 3 Şubat 2022 tarihinde MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünü ziyaret etti.

Heyette; Grup Lideri Dr. Muhammad Ajmal, Ahmed Siddiqui Imran, Dr. Muhammad Abbasi Waqar, Arshad Attıque, Ali Shah Ihsan, Farooq Ghulam, Mirza Rahat, Ahmad Masood yer alırken Türk Heyetinde Avrupa Birliği Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünden Dr. İdris Çampınar yer aldı.

Toplantıya, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü, Eğitim Teknolojileri Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı M. Hakan Bücük, Sistem Yönetimi Daire Başkanı Şamil Demircan, İletişim Daire Başkan Vekili Emrullah Uzun, İçerik Koordinatörü Gökçen Boz, Mühendis Onur Karabacakoğlu ile Teknik Uzman Erdem Uygun katıldı.

COVİD-19 nedeniyle ülkemizde uygulanan uzaktan eğitim sürecinin ayrıntılarını öğrenmek ve EBA Portalı hakkında incelemelerde bulunmak üzere gelen heyet, toplantıda bir araya geldi.

Toplantıda; Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün tarihçesi, Fırsatları Artırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi (FATİH) Projesi'nin genel çerçevesi, öğretmen eğitimleri, salgın döneminde uzaktan eğitim, Eğitim Bilişim Ağı (EBA) ile ilgili bir sunum yapıldı.

Sunumun ardından heyet, EBA TV ve Radyo stüdyoları ile 1952'den bu yana stüdyolarda kullanılan ekipmanların sergilendiği İletişim Müzesini gezerek yetkililerden bilgi aldı. Ziyaret karşılıklı iş birliğine yönelik temennilerle sona erdi.

03-02-202203-02-202203-02-202203-02-2022

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 9400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.