Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

Nijer Mesleki ve Teknik Eğitim Bakanı Tidjani İdrissa ABDOULKADRİ YEĞİTEK´i ziyaret etti

Nijer Mesleki ve Teknik Eğitim Bakanı Tidjani İdrissa ABDOULKADRİ ve beraberindeki heyet 25 Temmuz 2018 tarihinde Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğüne bir çalışma ziyaretinde bulundu.
Nijer Mesleki ve Teknik Eğitim Bakanı Tidjani İdrissa ABDOULKADRİ YEĞİTEK´i ziyaret etti

Nijer Mesleki ve Teknik Eğitim Bakanı Tidjani İdrissa ABDOULKADRİ ve beraberindeki heyet 25 Temmuz 2018 tarihinde Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğüne bir çalışma ziyaretinde bulundu.

YEĞİTEK Genel Müdürü Bilal TIRNAKÇI, YEĞİTEK İletişim Daire Başkanı M. Sadık ARSLAN,  Eğitim Yayınları ve İçerik Yönetimi Daire Başkanı Mehmet RÜŞEN, Eğitim Bilişim Sistemleri Daire Başkanı Gültekin KEKEÇOĞLU, Eğitim Teknolojileri Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı M. Hakan BÜCÜK, Sistem Yönetimi Daire Başkanı Gürhan ÇİÇEK tarafından karşılanan Nijer heyetinde Mesleki ve Teknik Eğitim Bakanı Tidjani İdrissa ABDOULKADRİ, Nijer Cumhuriyeti Mesleki ve Teknik Eğitim Bakanı Danışmanı Absatou DADDY, Nijer Cumhuriyeti Donatım ve Eğitim Araçları Genel Müdürü Habibou JİBJİ, Nijer Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Moussa DOURFAYE, Nijer Büyükelçiliği Eğitim Ataşesi Hamza MAMAN bulundu. Heyete Millî Eğitim Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünden İkili İlişkiler Daire Başkanı Mehmetali AKDAĞ ve tercümanlar eşlik etti.

Toplantının açılışında YEĞİTEK Genel Müdürü Bilal TIRNAKÇI, Daire Başkanlarını heyet ile tanıştırdıktan sonra Genel Müdürlüğün faaliyetlerinden bahsetti. TIRNAKÇI, Türkiye’de üretilen eğitimin tüm ülke coğrafyasındaki öğrencilere erişebilmesi için FATİH Projesi gibi bir yatırımın yapıldığını ve FATİH Projesi’nin sadece eğitim değil aynı zamanda bir kültür ve sanayi yatırımı olduğunu ifade etti. Proje’nin zamanın ihtiyaçlarına göre yazılım, donanım ve içerik açısından sürekli güncellenip değişerek öğretmen ile öğrencinin ihtiyaçlarına sunulduğunu ve bu sebeple MEB YEĞİTEK olarak hedeflerinden birinin yapay zekâ ile öğrencinin başarı durumuna göre önerilerde bulunarak öğrencinin kişisel gelişimine katkı sağlayan bir sistem geliştirmek olduğunun altını çizdi.

Nijer Eğitim Bakanı Tidjani İdrissa ABDOULKADRİ kendi heyetini tanıtarak FATİH Projesi’nin geleceğe bakan, bilişim ve iletişim teknolojilerinin sunduğu tüm fırsatları değerlendiren, iddialı ve olumlu bir proje olduğunu dile getirdi. Bakan, Nijer Cumhuriyeti’nin eğitim sistemi hakkında bilgiler verdikten sonra burada bulunma nedenlerinin eğitime erişim, eğitim kalitesini arttırma ve idare sisteminin iyileştirilmesi ile karşılaştıkları 3 temel soruna çözüm bulmak olduğunu ifade etti. Nijer Cumhuriyeti’nde de eğitimin modernizasyonu ve akıllı köyler gibi bilişim ve iletişim teknolojileri alanlarında çalışmalar yaptıklarını belirterek bu çalışmalarının ilerlemesi için buradaki eğitim birikiminden yararlanmak istediklerini vurguladı. Bunun üzerine TIRNAKÇI, Nijer Eğitim Bakanı Tidjani İdrissa ABDOULKADRİ’ye her türlü desteğe açık olduklarını ifade etti.

FATİH Projesi detaylı sunumunun ardından Nijer heyeti, Proje İzleme Merkezi ve EBA TV Stüdyosunda incelemelerde bulunarak kurumumuzdan ayrıldı.

 

25-07-201825-07-201825-07-201825-07-201825-07-201825-07-201825-07-201825-07-201825-07-201825-07-2018

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.