Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

MEB-YEĞİTEK, CeBIT BİLİŞİM EURASIA 2014 FUARINDAYDI

    Bu yıl 15.’si düzenlenen Avrasya’nın bir numaralı Bilişim, Teknoloji ve İletişim Platformu CeBIT Bilişim Eurasia, 11-14 Eylül 2014 tarihleri arasında 18 ülkenin katılımıyla CNR Expo İstanbul Fuar Merkezinde (İFM)  gerçekleşti.
MEB-YEĞİTEK, CeBIT BİLİŞİM EURASIA 2014 FUARINDAYDI

 

 

CeBIT Bilişim Eurasia ve CeBIT Global Conferences,  Bilişim Dünyasını, bilişimcileri ve teknolojiyle ilgilenenleri bir kez daha buluşturdu.

CeBIT Bilişim Eurasia’da;  Avrasya bölgesindeki bilişim firmalarının yanı sıra işinde bilişimi kullanan tüm dikey sektör firmaları, kamu kurumları ve medya kuruluşları aynı çatı altında bir araya geldi. Ayrıca, Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü standı fuarda projeleriyle dikkat çekti.

 

YENİLİK VE EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ,  PROJELERİYLE GÖZ DOLDURDU

 

Türkiye,  Güney Doğu Avrupa,  Karadeniz Bölgesi Ülkeleri,  Orta Doğu ve Kuzey Afrika dahil olmak üzere ICT piyasaları için uluslararası bir buluşma noktası olan fuar,  18 ülkeden gelen katılımcılarını ağırladı. Fuar da bu yıl;  eğitim, sağlık, e-bankacılık,      e-ticaret,  e-hükümet,  mobil ekonomi,  akıllı şehirler gibi çeşitli dikey pazarlara yönelik inovasyonları içeren yüzde yüz iş odaklı bir platform sunuldu. 18 ülkenin katıldığı fuarda Milli Eğitim Bakanlığı standına yerli ve yabancı ziyaretçilerin ilgisi oldukça yoğundu.

 Milli Eğitim Bakanlığı, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü standında Eğitimde Fatih projesi,  Eğitim Bilişim Ağı (EBA) ,  e-Twinning,  İTEC projelerinin tanıtımları yapıldı.

İletişim Daire Başkanı Sayın Muhammed Sadık ARSLAN’ın organizasyonundaki  Milli Eğitim Bakanlığı standını, Müsteşar Yardımcısı Sayın Muhterem KURT, Bakan Danışmanı Sayın Ahmet Onur AK , Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Sayın Dinçer ATEŞ, ,Eğitim Bilişim Sistemleri Daire Başkanı Sayın Adem EYLENCE ve İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Sayın R.Zafer TEKİN de ziyaret etti.

Stant içinde bulunan   Eğitimde Fatih Projesi uygulama sınıfı ile okullarımızda gerçekleştirilen proje uygulamaları tanıtıldı. Etkileşimli tahta ve tabletlerin sınıf içerisinde nasıl kullanıldığı uygulamalı olarak anlatıldı.  

Sınıf uygulamasına katılan yerli ve yabancı ziyaretçilere katılım sertifikası ve çeşitli hediyeler verildi.  

 cebitgalericebitgalericebitgalericebitgalericebitgalericebitgalericebitgalericebitgalericebitgalericebitgalericebitgalericebitgalericebitgalericebitgalericebitgalericebitgaleri

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.