Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

"MALATYA'NIN TOPLUMSAL DAYANIŞMA HİKÂYESİ" EBA'DA YAYIMLANIYOR

6 Şubat 2023'te yaşanan deprem felaketinin birinci yıl dönümünde, Malatya bir kez daha dayanışma ruhu sergiliyor. Deprem felaketini yaşayan 11 il gibi pek çok öğretmen ve öğrencisini kaybeden Malatya, topluma destek olmak için hemen harekete geçti.


   Felaketin ardından okullar, Malatya halkı için kapılarını açtı. Öğretmenler, en anlamlı derslerini verdi, yaraları sarmak için var gücüyle çalıştı.

   Malatya İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan 6 Şubat Anma Programı'nda, öğretmenlerin hazırladığı tiyatro gösterisiyle yitirdiğimiz kıymetli öğretmen ve öğrencilerimiz anıldı.

   Malatya İl Millî Eğitim Müdürlüğü, kaybettiğimiz öğretmen ve öğrencilerimizi sonsuza kadar yaşatmak için isimlerini okulların kütüphane, spor salonu ve öğretmen odalarına verdi.

   Geleceğe umutla bakıp geçmişte yaşadıklarımızdan çıkarılan derslerle daha güçlü bir toplum olma yolunda ilerlerken kaybedilen öğretmen ve öğrencilerimizin anısı daima yaşatılacak.

   Bu felaketin ardından Malatya'nın gösterdiği dayanışma ve birlik ruhu öğretmen ve öğrencilerimiz için EBA "Kütüphane" bölümünde Doğa ve Çevre/Sosyal Yaşam/ Afet Bilinci kategorisinde "6 Şubat Deprem Dayanışması" olarak yayımlanıyor.  

https://ders.eba.gov.tr/ders//redirectContent.jsp?resourceId=e31b6f57d36f03aa1dc508ef6067dafd&resourceType=1&resourceLocation=1

 

29-03-2024

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 9400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.