Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

LEGO EDUCATION ÖĞRETMEN KONFERANSI ETKİM'DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

LEGO EDUCATION ÖĞRETMEN KONFERANSI ETKİM'DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından, eğitimde yenilikçi yaklaşımların desteklenmesi ve öğretmenlerin dijital becerilerinin geliştirilmesi amacıyla 16 Ekim 2023 tarihinde ETKİM'de "Yenilikçi Öğretmenlerle Eğitimin Geleceğine Doğru" temasıyla Lego Education Öğretmen Konferansı düzenlendi. Konferansa Ankara ilinden sınıf öğretmenliği, bilişim teknolojileri, teknoloji ve tasarım, matematik ve fen bilgisi branşlarından 120 öğretmen katıldı.

Etkinlik, Ar-Ge ve Ekosistem Daire Başkanı Dr. Bilgehan Özbaylanlı ve Dijital Beceriler Daire Başkanı Sümeyye Hatice Eral'ın açılış konuşmalarıyla başladı.  Konferansta; TekNokta Eğitim Kurucusu Fatma Bezek, Lego Education Direktörü Villy Outzen, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Göknur Kaplan ve İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Belma Tuğrul tarafından sunumlar gerçekleştirildi.

Bir gün süren etkinlikte, eş zamanlı olarak düzenlenen atölyelerde STEM, kodlama, robotik alanlarında uygulamalar yapıldı. Etkinlik sertifika töreniyle sona erdi.

16-10-202316-10-202316-10-2023

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 9400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.