Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

İNGİLİZCE EĞİTİM PLATFORMU AÇILDI

İNGİLİZCE EĞİTİM PLATFORMU AÇILDI

Millî Eğitim Bakanlığı, İngilizce dilini etkili ve doğru bir şekilde kullanan bireyler yetiştirmek amacıyla İngilizce Eğitim Platformu geliştirdi.

Teknoloji destekli yabancı dil öğrenimi ve öğretiminde okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim seviyesindeki öğrencilerle öğretmenlerin faydalanabileceği platformda elektronik araçlarla kullanılmak üzere tasarlanan içerikler sunulmaktadır. Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen platforma https://ingilizce.eba.gov.tr/ adresinden ulaşılabiliyor.

Platformda; dijital içeriklerle desteklenen ve tekrar kullanılabilen içerikler bulunmaktadır. Ayrıca platforma yüklenen uygulamalar IOS, Windows ve Tablet işletim sistemlerinde görüntülenebilmektedir.

5 kategoriden oluşan platformda yaklaşık 1.200 içerik bulunuyor

Platformun oluşum aşamasında, öğrencilere karmaşık gelen kelimelerin kısaca anlatıldığı "Confusing Word" adlı 10 videoluk bir paket program hazırlandı.

İngilizce Eğitim Platformu; "Reading Books, Have Fun, Materials, Course Materials, Support Materials" adlı 5 kategoriden oluşuyor. Her kategori kendi içinde farklı ve zengin içerikler barındırıyor.

"Reading Books" bölümünde; öğrencilerin İngilizce okuma becerilerini geliştirmeleri amacıyla A1 ve A2 seviyelerinde görsel öğelerle desteklenerek hazırlanmış PDF kitaplar bulunmaktadır. 

"Have Fun" bölümünde; öğrencilerin günlük hayatta kullandıkları sözcükleri eğlenerek daha da çeşitlendirecekleri Games, Puzzles, Flashcards ve Letters alt sekmeleri yer alıyor. 

"Materials" bölümü ise; öğrencilerin İngilizceyi görsel ve işitsel öğeler yardımıyla pekiştirebilecekleri içeriklerle desteklenmektedir. 

Course Materials bölümünde; 2. Sınıftan 12. Sınıf seviyesine kadar ilgili içeriklerin yer aldığı TRT EBA videoları bulunuyor.

Support Materials bölümünde; ilköğretim öğrencileri için Zury Etkileşimli İçerik Projesi kapsamında hazırlanan İngilizce Süreç Değerlendirmeye Yönelik Etkinlik Kitabı yer alıyor.  Etkileşimli içeriklerle zenginleştirilen kitapta, "Zürafa Zury" ve arkadaşlarının maceraları anlatılıyor. 

Platforma yönelik içerik üretim çalışmaları devam etmektedir.

04-05-202304-05-202304-05-202304-05-2023

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 9400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.