Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

Bosna Hersek Sivil İşler Bakanından, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğüne ziyaret

Bosna Hersek Sivil İşler Bakanı Adil OSMANOVİÇ ve beraberindeki heyet, YEĞİTEK Genel Müdürlüğünü 2 Şubat 2017 tarihinde ziyaret etti.
Bosna Hersek Sivil İşler Bakanından, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğüne ziyaret

Bosna Hersek Sivil İşler Bakanı Adil OSMANOVİÇ ve beraberindeki heyet, YEĞİTEK Genel Müdürlüğünü 2 Şubat 2017 tarihinde ziyaret etti.

Heyetle yapılan toplantıya Millî Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Emre BİLGİLİ, YEĞİTEK Genel Müdürü Bilal TIRNAKÇI, Eğitim Teknolojileri ve Teknik Destek Hizmetleri Daire Başkanı Gürhan ÇİÇEK, Sistem Yönetimi Daire Başkanı Gültekin KEKEÇOĞLU, Eğitim Yayınları ve İçerik Yönetimi Daire Başkanı Mehmet RÜŞEN, İletişim Daire Başkanı Muhammed Sadık ARSLAN ile İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Eyyup TANYILDIZ katıldı.

Toplantıda bir sunum gerçekleştirildi. Bu sunumda Eğitimde FATİH Projesi, EBA, e-Okul ve MEBBİS uygulamaları ayrıntılı olarak tanıtıldı.

“Türkiye eğitimde teknolojiyi kullanarak dünyaya örnek olmuştur”

Yapılan sunumun ardından bir değerlendirmede bulunan Bosna Hersek Sivil İşler Bakanı Adil OSMANOVİÇ, Eğitimde FATİH Projesi ve EBA gibi uygulamalarla Türkiye’nin eğitimde teknolojiyi kullanarak geldiği noktayı çok sevindirici bulduğunu söyledi. FATİH Projesi ve EBA karşısında büyük hayranlık duyduğunu ifade eden OSMANOVİÇ,  bu sistemi Bosna Hersek’te uygulamaya koymayı arzu ettiklerini belirtti.

Türkiye’nin eğitimde teknolojiyi kullanarak dünyaya örnek olduğunu vurgulayan OSMANOVİÇ, bu nedenle Türkiye ile Bosna Hersek arasında eğitim alanında iş birliğini çok önemsediklerini dile getirdi. Ziyaretlerinin son derece verimli geçtiğini belirten Bakan, memnuniyetlerini ifade etti.

Millî Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Emre BİLGİLİ ve YEĞİTEK Genel Müdürü Bilal TIRNAKÇI da OSMANOVİÇ ve beraberindeki heyete gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti.

 

02-02-201702-02-201702-02-201702-02-201702-02-2017

 

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 9400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.