Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

7. eTwinning Ulusal Konferansı Antalya’da başladı

7. eTwinning Ulusal Konferansı, 1 Aralık 2016 tarihinde Antalya’nın Serik ilçesinde başladı.
7. eTwinning Ulusal Konferansı Antalya’da başladı

7. eTwinning Ulusal Konferansı, 1 Aralık 2016 tarihinde Antalya’nın Serik ilçesinde başladı.

Konferansa Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Bilal TIRNAKÇI, Antalya İl Millî Eğitim Müdür Vekili Veli Kaya, Daire başkanları, Bakanlık temsilcileri, il koordinatörleri, başarılı proje yapan öğretmenler ve akademisyenlerden oluşan 282 kişi katıldı. 

Konferans açılış konuşmalarını YEĞİTEK Genel Müdürü Bilal TIRNAKÇI, eTwinning Türkiye Koordinatörü Mehmet Fatih DÖĞER, Uşak eTwinning İl Koordinatörü Buğra İNAL ve Antalya İl Millî Eğitim Müdür Vekili Veli Kaya yaptı.

Bilal Tırnakçı konuşmasında, ulusal eTwinning Projesi’nin amacının, ülkemizdeki her okulun bilişim etiği çerçevesinde en az bir kaliteli eTwinning projesi yapmasını destekleyerek, öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin bilişim teknolojilerini verimli ve amaca yönelik kullanmalarını sağlamak olduğunu dile getirdi. Başarılı eTwinning proje sayısının arttırılmasıyla, eğitim ortamlarımızda öğretmen ve öğrencilerimizin bilişim teknolojileri becerilerinin artacağını, öğretim yöntem ve tekniklerinde değişim sağlanarak, işbirliği içinde kültürlerarası diyaloğun güçlendirileceğini belirtti.

Programın sonunda FATİH Projesi donanım ve yazılımlarını ve EBA’yı eTwinning projelerinde en iyi kullanan öğretmenlere ödülleri verildi. Program daha sonra proje stantlarında iyi örneklerin incelenmesiyle devam etti. 3 gün sürecek konferans, ikinci gün öğrencilerin ve öğretmenlerin nasıl proje yapacakları konusunda düzenlenen oturumlar ve 3 Aralık’ta yapılacak ödül töreniyle sona erecek.

eTwinning faaliyeti nedir?

eTwinning faaliyeti Avrupa Komisyonu Eğitim Görsel-İşitsel ve Kültür Yürütme Ajansı tarafından Erasmus + Programı kapsamında finanse edilen, Avrupa Okul Ağı Konsorsiyumu organizasyonunda, 36 Avrupa ülkesi ve 6 Avrupa dışı ülke eğitim bakanlıkları veya ulusal ajansları tarafından yürütülen bir faaliyettir. Faaliyetin 2019 yılı Aralık ayına kadar devam etmesi ve Erasmus + kapsamında merkezî bir role kavuşturulması Avrupa Komisyonunca kararlaştırılmıştır. Ülkemizde eTwinning faaliyeti, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde kurulmuş olan eTwinning Türkiye Ulusal Destek Servisi tarafından yürütülmektedir.

01-12-201601-12-201601-12-2016

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 9400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.