Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

Yeğitek e-Dergi “Yolculuk”la yoluna devam ediyor

Genel Müdürlüğümüz İletişim Daire Başkanlığı çalışanları tarafından hazırlanan Yeğitek e-Dergimizin 14. sayısı çıktı. 
Yeğitek e-Dergi “Yolculuk”la yoluna devam ediyor

Okurlarımız için üç ayda bir titizlikle hazırladığımız derginin bu sayısında da severek okuyacağınız birçok yazı sizleri bekliyor. Dosya konusu olarak bu kez “Yolculuk” temasını seçtik.

Bu sayımızda; Beş Şehir Melankolisinin İzinde Ahmet Hamdi Tanpınar’ı, bir gezginin kaleminden kendi ruh hâlini, gezgin ile turist olma arasındaki farkları, kültür turizmiyle geçmişe yapılan yolculukları, ilim öğrenmek ve kültürleri tanımak amacıyla yola çıkan yolcuları, yurt dışında öğrenim görmeye giden yolcuların bir durağı olan Türkiye Ulusal Ajansını, ülkemizde saklı kalmış gezilecek yerleri, hem bir yolculuk hem de bir kitap serisinin adı olan Sarı Otobüsü, gezgin bir şairin izlenimlerini,  Eko Turizm’i, turizm ve edebiyat etkileşimini, Yavaş Şehir akımını, 2014 yılı turizm istatistiklerini, Seyahatnameler Arasında Bir Seyahati ve turistik yerlerle ilgili hazırladığımız bulmacayı görebilirsiniz.

Kültür-Sanat bölümümüzde; Ahmet İhsan Tokgöz’ün “Avrupa’da Ne Gördüm” adlı kitabının tanıtımını, Sinema başlığında sinemada yolculuk temasını işleyen filmlerden bir seçkiyi okuyabilirsiniz.

Portre bölümümüzde; ömrünün yaklaşık dörtte üçünü seyahatlerle geçiren Evliya Çelebi’nin farklı yönleriyle tanışabilirsiniz.

Yeğitek Haber ve Basından Seçtiklerimiz bölümlerimizde; kurumumuzun katıldığı fuar etkinlikleriyle, Eğitimde Fatih Projesi, EBA (Eğitim Bilişim Ağı) ve Scientix Portalı hakkındaki haberleri bulabilirsiniz. İyi okumalar dileriz.  

 Dergimizin Temmuz 2015 sayısını okumak için tıklayınız.

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 9400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.