Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

İSTANBUL TEKNOFEST'TE YENİLİK VE EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ STANTLARI YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

İSTANBUL TEKNOFEST'TE YENİLİK VE EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ STANTLARI YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

27 Nisan 2023'te İstanbul Atatürk Havalimanı'nda başlayan TEKNOFEST, ilk günden son güne sayısı katlanarak artan ziyaretçilerin katılımıyla 1 Mayıs'ta son buldu. 

Teknoloji, uzay ve havacılık ile ilgili gelişmelerin ve çalışmaların yer aldığı festivale Türkiye'nin dört bir tarafından 1 milyon yarışmacı, 2,5 milyonu aşan ziyaretçi katıldı. Uzaya gönderilecek ilk Türklerden ilk millî insansız hava aracına kadar birçok ilki de içeren etkinliği yediden yetmişe herkes beğeniyle takip etti. 

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından açılan stantta, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünce hazırlanan proje ve çalışmaları inceleyen ziyaretçiler; EBA, ÖBA, Matematik, Türkçe ve İngilizce platformları başta olmak üzere Bakanlığımızın birçok eğitim platformunu tanırken Genel Müdürlüğümüz tarafından yürütülen yapay zekâ çalışmaları kapsamında hazırlanan ürünleri deneyimleme olanağı buldu. Robotik kodlama atölyesini, eTwinning projelerinin sergilendiği stantları gezen katılımcılar İngilizce, Türkçe, Matematik platformlarına ait ödüllü yarışmalara, Mobil Bilim Merkezi'ne ve ilk defa tanıtılan MEB VR oyununa yoğun ilgi gösterdi.

03-05-202303-05-202303-05-202303-05-202303-05-2023

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 9400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.