Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

“EBA Film- 1. Kısa Film Yarışması” başvuruları başladı!

  Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü, fotoğraf, sinema ve grafik gibi özellikle gençler tarafından çok ilgi gören sanat dallarını kullanarak eğitim kavramının görsel boyutunun ortaya çıkarılacağı “EBA Film- 1. Kısa Film Yarışması” düzenliyor.
“EBA Film- 1. Kısa Film Yarışması” başvuruları başladı!

 

Öğretmen ve öğrenci olmak üzere iki kategoride yapılacak yarışmaya resmi okullarda görev yapan tüm öğretmenlerle ortaokul ve lise öğrencileri katılabilecek. Konusu “eğitim” olan “EBA 1. Kısa Film Yarışması” başvuruları 27 Nisan tarihine kadar devam edecek. Yarışmaya katılacak filmlerin 2014 - 2015 yılları içinde üretilmiş̧ olması ve süresinin jenerik dahil 10 dakikayı geçmemesi gerekiyor. EBA Film- 1. Kısa Film Yarışması’na katılan kısa filmler, EBA içeriğinde paylaşıma sunulacak.

 

Yarışmanın jüri üyeleri; Anadolu Üniversitesinden Prof. Dr. Nezih Orhon, yönetmen Derviş Zaim, yazar ve yapımcı Sadık Yalsızuçanlar ile Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığından Cem Gençoğlu’ndan oluşuyor.

 

Yarışmanın birincilik ödülü 5.000 TL, ikincilik 3.000 TL ve üçüncülük ödülü ise 1.500 TL olacak. Aynı zamanda “www.eba.gov.tr“ İnternet adresi üzerinden oylama yaparak öğretmen ve öğrenciler de kendi birincilerine  “Ben Seçtim” ödülünü verebilecek.

www.eba.gov.tr adresinden yarışma ile ilgili detaylı bilgilere ulaşılabilir ve aynı adresten başvuru yapılabilir.

http://www.eba.gov.tr/kisafilm

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 9400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.