Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

YEĞİTEK ile Bilişim Vadisi arasında iş birliği protokolü

YEĞİTEK Genel Müdürlüğü ile Bilişim Vadisi arasında 26 Mart 2019 tarihinde iş birliği protokolü imzalandı.
YEĞİTEK ile Bilişim Vadisi arasında iş birliği protokolü

YEĞİTEK Genel Müdürlüğü ile Bilişim Vadisi arasında 26 Mart 2019 tarihinde iş birliği protokolü imzalandı.

Merkezi Gebze’de bulunan Bilişim Vadisi’ni ziyaret eden YEĞİTEK heyetinde Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Anıl YILMAZ,  Eğitim Bilişim Sistemleri Daire Başkanı Gültekin KEKEÇOĞLU, İletişim Daire Başkanı Muhammed Sadık ARSLAN, Sistem Yönetimi Daire Başkanı Gürhan ÇİÇEK, Eğitim Teknolojileri ve Teknik Destek Hizmetleri Daire Başkanı Asaf Murat KARAPINAR, İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Eyyup TANYILDIZ,   Eğitim Yayınları ve İçerik Yönetimi Daire Başkanı Mehmet RÜŞEN ve Eğitim Teknolojileri Geliştirme, Projeler Daire Başkanı M. Hakan BÜCÜK yer aldı.   

Bilişim Vadisi Genel Müdürü Ahmet Serdar İBRAHİMCİOĞLU tarafından, devam eden yatırımlar ve gelecek vizyonu hakkında YEĞİTEK heyetine bir sunum gerçekleştirildi. Sunumun ardından Bilişim Vadisi’nde eğitim teknolojileri alanında faaliyet yürüten firmalar da sunumlarını yaptı. Crytek, Mirengi Yazılım ve Hamle Mühendislik firmaları eğitim alanında geliştirdikleri / geliştirmek istedikleri projelerini Genel Müdür Anıl YILMAZ ve beraberindeki heyet ile paylaştı.

Sunumların ardından protokol imza töreni yapıldı. Bilişim Vadisi ile MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü arasında, Bilişim Vadisi ve bölgede faaliyet gösteren firmalar ile iş birliklerini artırmayı amaçlayan bu protokol ile eğitim teknolojileri alanında önemli girişimlerin gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Bilişim Vadisi, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı hizmet veren,  Türkiye’nin inovasyon ve teknoloji tabanlı büyümesindeki yeni merkezi. Bu kurum; bilişim ve iletişim teknolojileri alanındaki küresel ve yerel inovasyon ve teknoloji transfer merkezleri, üniversiteler, araştırma enstitüleri, uluslararası ve ulusal yatırımcılar ve fonlar, konunun muhatabı tüm sivil toplum örgütleri, özel sektör ve devletin tüm kamusal alanı ile iş birliği yaparak proje bazlı müşterek çalışmalar geliştiriyor. Bu yollarla teknoloji tabanlı kalkınmayı hedefleyen Bilişim Vadisi; bilimin teknolojiye, teknolojinin ürüne dönüştürüldüğü bir platform olarak girişimci için ekosistemin, finansal desteğin ya da yatırımcı ağının sağlandığı bir teknoloji vadisi olarak hizmet veriyor.

02-04-201902-04-201902-04-201902-04-2019

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 9400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.