Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

Ebabil dergisi, yeni sayısında “Eğitimde FATİH Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi 2017 (ETZ)”yi ele aldı

MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü İletişim Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan Ebabil dergisinin üçüncü sayısı yayımlandı.
Ebabil dergisi, yeni sayısında “Eğitimde FATİH Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi 2017 (ETZ)”yi ele aldı

MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü İletişim Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan Ebabil dergisinin üçüncü sayısı yayımlandı. “BAHAR 2018” dönemi dergide, dosya konusu olarak “Eğitimde FATİH Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi 2017 (ETZ)” ele alınıyor. Ebabil dergisinde, eğitim-bilişim-kültür ağırlıklı birçok yazıya yer veriliyor. Grafik tasarımıyla bu sayıda da göz dolduran dergi, ilgililerin beğenisine sunuluyor.

Dergide, MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünce 17-18 Kasım 2017 tarihlerinde Ankara’da düzenlenen “Eğitimde FATİH Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi 2017 (ETZ)”de yer alan birçok oturumdan izlenim ve görsel bulunuyor. 155 konuşmacının bildiri sunduğu zirvenin ayrıntılarının işlendiği dergide: Kodlama, Medya ve STEM Panellerinin yanı sıra Robotik Eğitimi, Oyun Tabanlı Öğrenme, E-İçerik Geliştirme, Nesnelerin İnterneti, Çocuklar Neden Teknolojiye Bağımlı? gibi daha birçok başlığa dair ufuk açıcı yazılar yer buluyor.

Dergide dosya konusu ETZ 2017’nin dışında son yıllarda PISA sınavlarında elde ettiği başarı nedeniyle de gündemde olan Finlandiya Eğitim Sistemi’ne içeriden bir bakış sunuluyor. Finlandiya Eğitim Sisteminde rolü olan bürokrat ve eğitim uzmanlarıyla yapılan röportaj,  Finlandiya Eğitim Sistemi’ne yönelik ipuçları veriyor.

Ayrıca diğer sayılarda olduğu gibi Kültür-Sanat, Portre, YEĞİTEK Haber ve Basından Seçtiklerimiz bölümleri de derginin sayfalarını süslüyor. Kültür-Sanatta bu kez matematikçi-şair İbrahim ERYİĞİT’in “Matematik Şiirden Ne Anlar?” adlı kitabı üzerine bir değerlendirme kaleme alındı. Diğer yandan “Seyircinin Yol Ayrımında Yavuz TURGUL” başlıklı yazı,  Türk seyircisinin en çok beğenisini kazanan filmlere imzasını atan ünlü yönetmen Yavuz TURGUL tanıtıldı. Ülkemizin görülmeye değer tarihî kıymete haiz beldelerinden biri olan Ahlat’ı sizleri bekliyor. Portre’de; mimari ve edebî eserlerinde daima güzelleştirme anlayışıyla hareket eden merhum bilge mimar Turgut CANSEVER ele alındı. YEĞİTEK Haber ve Basından Seçtiklerimiz bölümlerinde; YEĞİTEK’in faaliyetleriyle ilgili birçok haberi okuyup son gelişmelerden haberdar olmak mümkün.

 

Dergiye http://yegitek.meb.gov.tr/ebabil3/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 9400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.