Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

Educashow 2017 “Eğitime Gelecek Ol” sloganıyla düzenlendi

Türkiye’nin en büyük eğitim teknolojileri buluşması olan Educashow, İstanbul Kongre Merkezi’nde 30 Mart 2017’de başladı. 2 Nisan’a kadar sürecek olan Educashow’un bu yıl 10.su düzenleniyor. 
Educashow 2017  “Eğitime Gelecek Ol” sloganıyla düzenlendi

Türkiye’nin en büyük eğitim teknolojileri buluşması olan Educashow, İstanbul Kongre Merkezi’nde 30 Mart 2017’de başladı. 2 Nisan’a kadar sürecek olan Educashow’un bu yıl 10.su düzenleniyor. Türk eğitim sistemini yeni modeller ve teknolojiler doğrultusunda modernize etme, öğretmenlerin becerilerini çağın ihtiyaçlarına göre geliştirme hedef ve vizyonuyla yola çıkan Educashow, “Eğitime Gelecek Ol” sloganıyla düzenleniyor.

"Hedefimiz, çocuklarımızı geleceğin dünyasına hazırlamak”

Educashow 2017´nin açılışında konuşan YEĞİTEK Genel Müdürü Bilal TIRNAKÇI, Millî Eğitim Bakanlığının projelerinden bahsettikten sonra hedeflerini açıkladı. TIRNAKÇI, "Hedefimiz, çocuklarımızı geleceğin dünyasına hazırlamak. Teknolojiyi bilgili ve bilinçli kullanmalarını sağlamak. Geleceğin Türkiye´sini inşa ve imar ederken onları; bilinçli, bilgili, hedefleri belli, insanlığa saygılı, toplumu önceleyen fertler olarak yetiştirmek. Teknolojiyi onlara sunuyoruz ve nasıl kullanacaklarını öğretiyoruz. " ifadelerini kullandı.

Eğitimin, belli mekân ve zaman sınırlamalarına sığdırılmayacak kadar kapsamlı bir iş olduğunu belirten TIRNAKÇI, “Eğitimde FATİH Projesi ile öğrenci, bulunduğu ortamdan bağımsız olarak ders notlarına, ders içi projelere ve öğretmen tarafından verilen ödevlere ulaşabilmekte, ürettiği bilgileri öğretmeni ve diğer arkadaşları ile paylaşabilmekte ve ayrıca Eğitim Bilişim Ağı (EBA) ile yardımcı dokümanlarla öğrendiği konuları pekiştirebilmektedir.” diye konuştu. TIRNAKÇI, FATİH Projesi’nin yurtdışında düzenlenen dünyanın en önemli altı eğitim teknolojileri fuarında tanıtıldığını söyledi. Bu platformlarda projenin eğitim teknolojileri alanında dünyanın en kapsamlı projesi olduğunun görüldüğüne dikkat çekti.

TIRNAKÇI´nın konuşmasının ardından YEĞİTEK Daire Başkanları ve uzmanları, Eğitimde Teknoloji alanında YEĞİTEK´in öncülük ettiği ve yürüttüğü FATİH Projesi, EBA Portalı, Proje tabanlı ögrenme, STEM, Scientix, e-Twinning ve  ögretmen eğitimleri hakkında tanıtım yaptılar. Ayrıca Millî Eğitim Bakanlığı adına İl Millî Eğitim Müdürlüğünün açtığı stantta "FATİH Projesi" örnek sınıf modeli ile katılımcılara Proje´yi yakından tanıma fırsatı sağlandı.

Educashow’un bu yılki konukları “robotlar”

Educashow’un bu yılki konukları robotlar. Yeni robot modelleri ile robotik teknolojisinin eğitimde kullanılış biçimlerinin görücüye çıktığı Educashow’da ayrıca, dikkat çekici 3D sınıf uygulamaları ve özel tasarımlı gözlüklerin öğrenmeye yaptığı katkılar, örnek uygulamalarla sergileniyor.

Eğitim teknolojileri buluşmasında ziyaretçilerin yakından inceleme fırsatı bulduğu diğer ürünler ise şöyle: Bilgisayar-tablet ve İnternet uygulamaları, ihtiyaca özel yazılımlar, akıllı okul sistemleri, yenilikçi laboratuvar modelleri, 3D yazıcılar, e-learning çözümler, sanal gerçeklik, güvenli araç sistemleri, personel eğitimi, yeni eğitim teknikleri, danışmanlık, tekstil ve yaratıcılığı arttıran eğitim materyalleri. 

 

31-03-201731-03-201731-03-201731-03-201731-03-201731-03-201731-03-2017

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 9400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.