Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

EBA mobil uygulaması artık IOS´ta

Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan Eğitim Bilişim Ağı (EBA)’nın içindeki birbirinden zengin içeriklere artık yalnızca Android tabanlı cihazlar üzerinden değil, IOS işletim sistemleri taşınabilir cihazlardan da erişilebilecek.
EBA mobil uygulaması artık IOS´ta

Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan Eğitim Bilişim Ağı (EBA)’nın içindeki birbirinden zengin içeriklere artık yalnızca Android tabanlı cihazlar üzerinden değil, IOS işletim sistemleri taşınabilir cihazlardan da erişilebilecek.  Bunun için Apple Store üzerinden EBA Mobil uygulamasını indirmek yeterli olacak.

Eğitim Bilişim Ağı (EBA) www.eba.gov.tr adresinde sunulan, sınıf seviyelerine uygun, güvenilir ve incelemeden geçmiş doğru e-içerikleri bulabileceğiniz sosyal bir platformdur. Android işletim sisteminden sonra, IOS işletim sistemine sahip akıllı telefonlara EBA uygulaması yüklenerek platformdaki haber, video, ses, görsel, doküman, kitap ve dergi içeriklerine ulaşılabilecek. Kullanıcılar istedikleri içerikleri akıllı telefonlarına indirerek diledikleri zaman bunlardan faydalanabilecekler. Ayrıca kişiler EBA hesaplarına giriş yaparak EBA Ders portalinden de yararlanabilecekler.

IOS uygulaması AppStore sayfasında yayınlanışının 4. gününde 16.527 kişi tarafından ziyaret edildi ve uygulama 2.500 Apple kullanıcısı tarafından cihazlarına indirildi.

 

EBA Mobil IOS Uygulaması’nı indirmek için tıklayınız

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 9400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.