Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

Google, YEĞİTEK’ teydi

Google şirketinden bir heyet, 3 Eylül 2015 tarihinde Google Eğitim uygulamalarını tanıtmak amacıyla Genel Müdürlüğümüzü ziyaret etti.
Google, YEĞİTEK’ teydi

Liz SPROAT (Avrupa, Ortadoğu ve Asya Eğitim Sorumlusu), Gulnara LASTOVETSKY (Türkiye, Rusya ve Doğu Avrupa Bölgesel Sorumlusu), Pelin KUZEY (Hükümet İlişkileri Sorumlusu), Erkan KAPTAN (Türkiye Politikaları Sorumlusu)’dan oluşan heyet, Genel Müdürümüz Dinçer ATEŞ, Bakan Danışmanı Ahmet Onur AK ve Eğitim Yayınları ve İçerik Yönetimi Daire Başkanı Sedat AKÇAKOYUNLUOĞLU ile toplantı yaptı. Toplantıda; Google Eğitim uygulamalarının, Eğitimde Fatih Projesi üzerinde etkili ve faydalı olabilecek muhtemel özellikleri üzerinde duruldu. Genel Müdürümüz Dinçer ATEŞ, öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi geliştirecek Millî Eğitim Bakanlığının yasal çerçevesindeki sınırlara uyan görüş ve uygulamalara açık olduklarını ifade etti.

Google ekibi, Fatih Projesini kendilerine benzeterek projenin ne kadar  cesur ve  büyük olduğunun altının çizdi.  Bu nedenle Millî Eğitim Bakanlığıyla işbirliği yapmaktan memnuniyet duyacaklarını belirterek kurumumuzdan ayrıldı.

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.