Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

Genel Müdürlüğümüz Tarafından Geliştirilen Eğitim Platformları

 

PLATFORM ÖZET BİLGİ

07-03-2023Eğitim Bilişim Ağı

EBA, okul öncesinden 12. sınıfa kadar tüm sınıf seviyeleri için güvenilir, kişiselleştirilmiş bir öğrenme ortamı sunan sosyal bir eğitim platformu olup müfredatla uyumlu ders içeriklerini ve kişisel gelişim içeriklerini kullanıcılara sunmaktadır.

Ulaşmak için tıklayınız.


07-03-2023

Öğretmen Bilişim Ağı

Öğretmen Bilişim Ağı (ÖBA) Öğretmenlerin meslekî gelişim eğitimlerini alabilecekleri ve içeriklere ulaşabilecekleri dijital bir eğitim platformudur.

Ulaşmak için tıklayınız.


07-03-2023

Sürüdürülebilir Dünya Alanı 

İklim değişikliğini önlemek ve çevrenin korunması bilincini küçük yaşlardan itibaren öğrencilere aktarmak amacıyla EBA'da "Sürdürülebilir Dünya Alanı" oluşturulmuştur.

Ulaşmak için tıklayınız.


05-04-2023

Dijital Teknolojiler

T.C. Cumhurbaşkanlığı Ulusal Yapay Zekâ Stratejisi Eylem Planı hedefleri kapsamında EBA platformundan sunulmak üzere "Dijital Teknolojileri Alanı" hazırlanmıştır. Bu alanda Dijital Güvenlik, Dijital Okuryazarlık ve Dijital Ürün Tasarımı ve Yazılım ana başlıklarından oluşan içerikler öğretmen ve öğrencilerimizin kullanımına sunulmuştur.

Ulaşmak için tıklayınız.


03-06-2023

Halk Eğitimi Merkezleri Bilişim Ağı

(HEMBA)

Bakanlığımızın hayat boyu öğrenme kapsamında faaliyetlerini sürdüren halk eğitimi merkezlerindeki kursların dijital ortama aktarılarak Balkanlar öncelikli olmak üzere Avrupa'daki tüm vatandaşlarımıza da açılması hedefiyle "Halk Eğitimi Merkezleri Bilişim Ağı (HEMBA)" kurulmuştur.

Ulaşmak için tıklayınız.

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 9400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.