Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

eTwinning Faaliyeti Tanıtım Kitapçığı

eTwinning Faaliyeti Tanıtım Kitapçığı
eTwinning Faaliyeti Tanıtım Kitapçığı

 

eTwinning faaliyeti, Avrupa'daki öğretmen ve öğrencileri, internet aracılığıyla bir araya getirerek ortak bir platformda buluşturan bir eğitim girişimidir. Faaliyet, 2005 yılında farklı kültürleri bir araya getirmek, öğrencilerin dil ve Bilgi ve İletişim Teknolojileri (BİT) becerilerini geliştirmek amacıyla başlatıldı. 14 yıl boyunca bu amaca ve çok daha fazlasına hizmet etti. eTwinning, farklı okullardaki öğretmenlerin ortak bir konu üzerinde proje tasarlayıp yürütmesini ve öğrencilerin farklı alanlardaki becerilerini geliştirmelerini sağlarken kültürler arası hoşgörü ve anlayışı da benimsemesini  amaçlayan bir faaliyettir. eTwinning sayesinde yüz yüze bir araya gelip çalışma imkânı olmayan öğrencilere birlikte projeler yürütme, etkinliklerini ve fikirlerini paylaşma, kendilerini ve kültürlerini tanıtma imkânı sunmaktadır.

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğümüz uhdesinde yürütülen eTwinning faaliyetini A'dan Z'ye anlatan tanıtım kitapçığını İndirmek İçin Tıklayınız.

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 9400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.