Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

ETKİM'DE "TEKNOLOJİ VE YENİLİKÇİLİK İLE EĞİTİMİN DÖNÜŞÜMÜ EĞİTİMİ" GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri (YEĞİTEK) Genel Müdürlüğü, Eğitim Teknolojileri Kuluçka ve İnovasyon Merkezi (ETKİM) ve Kolibri Education iş birliğiyle 17 Nisan 2024 tarihinde "Teknoloji ve Yenilikçilik ile Eğitimin Dönüşümü Eğitimi" düzenlendi.
ETKİM'DE

   Eğitime, YEĞİTEK personeli 35 öğretmen ve Ankara Beypazarı Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden 25 öğrenci ile 6 öğretmen katıldı. Eğitim teknolojilerini kullanarak öğrencilerin potansiyellerini en üst düzeye çıkarmayı ve öğrenme deneyimlerini daha etkili hale getirmeyi amaçlayan etkinlikte; eğitimin dönüşümü, dijital eğitimin önemi ve avantajları, yapay zekânın eğitim alanında sunduğu olanaklar ve yenilikçi uygulamalar üzerinde duruldu.

   Öğrencilere yönelik gerçekleştirilen sabah oturumunda "Teknolojinin Eğitimdeki Rolü ve Yenilikçi Eğitim Materyaller" başlığı altında; Yenilikçi Eğitim Platformları, Etkileşimli Öğrenme ve Pedagojik Kalite gibi konular ele alındı. Öğretmenlere yönelik gerçekleştirilen öğleden sonraki oturumda ise "Bireysel Gelişim, Psikolojik Destek ve Yapay Zekâ Entegrasyonu" başlığı altında Yapay Zekâ ve Eğitimde Yeni Yaklaşımlar, Eğitimde Yenilikçi Araçların Kullanımı gibi konulara yer verildi.

   Eğitim süresince öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla "Yapay Zekâ Atölye Çalışmaları" düzenlendi. Yapılan atölye çalışmaları, katılımcılara eğitim ve teknoloji alanlarında yeni perspektifler sunarken katılımcıların deneyim ve bilgi birikimlerini paylaşmalarına olanak tanıdı.

   ETKİM'de gerçekleşen bu eğitim, katılımcılara eğitimde teknolojinin ve yapay zekânın rolünü anlamak ve gelecekteki eğitim vizyonunu değerlendirmek için fırsat sundu.

17-04-202417-04-202417-04-2024

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 9400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.