Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

Eğitimde FATİH Projesi ve EBA, GESS Mexico Fuarı’nda tanıtıldı

Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü GESS Mexico Fuarı’na “Eğitimde FATİH Projesi” standı ile katıldı
Eğitimde FATİH Projesi ve EBA, GESS Mexico Fuarı’nda tanıtıldı

Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü GESS Mexico Fuarı’na “Eğitimde FATİH Projesi” standı ile katıldı. GESS Mexico Fuarı, 28-29 Nisan 2017 tarihlerinde Meksika’nın başkenti Mexico City’de gerçekleşti. YEĞİTEK Genel Müdürlüğü tarafından kurulan stantta Eğitimde FATİH Projesi ve Eğitim Bilişim Ağı(EBA)’nın tanıtımı yapıldı.

Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü ile Tarsus Group arasında “GESS (Global Educational Supplies and Solutions) Fuar ve Konferansları”nın Türkiye’de düzenlenmesi için 14 Aralık 2016’da İstanbul’da protokol imzalanmıştı. Bu protokolde Millî Eğitim Bakanlığının eğitim teknolojileri faaliyetlerini tanıtmak ve yeni işbirlikleri sağlamak amacıyla “YEĞİTEK; GESS’in Dubai, Endonezya ve Meksika’daki fuar organizasyonlarında yer alacak” maddesi de bulunmaktadır. YEĞİTEK Genel Müdürlüğü protokoldeki bu madde gereğince katıldığı fuarı olumlu geri dönüşlerle tamamladı.

GESS Mexico Fuarı’na YEĞİTEK Genel Müdürlüğü daire başkanlarından Muhammed Sadık ARSLAN, Eyyup TANYILDIZ, Mehmet RÜŞEN ve uzman öğretmenler katıldı. Fuarda eğitim teknolojileri alanında faaliyet gösteren sektör temsilcileri ile görüşmeler yapıldı. Meksika Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Genel Koordinatörü Maria Christina Cardenas PERALTA tarafından yapılan davet üzerine Meksika Millî Eğitim Bakanlığı ziyaret edildi. Bu ziyarette Türkiye’deki eğitim sistemi, eğitim teknolojilerindeki gelişmeler, Eğitimde FATİH Projesi ve EBA hakkında bilgiler aktarıldı. PERALTA ise Meksika’da eğitim teknolojileri alanındaki yenilikleri anlattı. Ülkelerindeki okulların bir kısmında tablet uygulama sınıfları bulunduğunu belirten PERALTA, çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

04-05-201704-05-201704-05-201704-05-201704-05-201704-05-201704-05-2017

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.