Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

Eğitimde FATİH Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi 2017 hazırlıkları başladı

Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü, 17-18 Kasım tarihlerinde Ankara´da düzenlenecek uluslararası “Eğitimde FATİH Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi 2017“ hazırlıklarına başladı.
Eğitimde FATİH Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi 2017 hazırlıkları başladı

Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü, 17-18 Kasım tarihlerinde Ankara´da düzenlenecek uluslararası “Eğitimde FATİH Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi 2017“ hazırlıklarına başladı.

5 Ocak 2017 tarihinde Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Bilal TIRNAKÇI’nın başkanlığında, İletişim Daire Başkanı Muhammed Sadık ARSLAN,   Eğitim Yayınları ve içerik Yönetimi Daire Başkanı Mehmet RÜŞEN, Eğitim Teknolojileri Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı M. Hakan BÜCÜK, İdari ve Mali işler Daire Başkanı Eyyup TANYILDIZ ve Zirve Yürütme Kurulu üyeleriyle bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda Eğitimde FATİH Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi 2016’nın değerlendirilmesi yapıldı. Zirve ile ilgili yapılan değerlendirmeler ve katılımcılardan gelen dönütler dikkate alındığında Eğitim Teknolojileri Zirvesi 2016’nın, verimli bir şekilde icra edildiği ve Eğitimde FATİH Projesi’ne bilimsel anlamda katkılar sunduğu ifade edildi.

Eğitimde FATİH Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi 4-5 Kasım 2016 tarihlerinde Ankara’da yapılmıştı. 2 bin katılımcı ve 154 konuşmacının yer aldığı zirvede 26 oturum, 28 atölye çalışması ve 3 panel gerçekleştirilmişti. Eğitim Teknolojileri Zirvesi 2016’da; “Kodlama, Kod Eğitimi”, “Geleceğin Teknolojik Sınıfları”, “Oyun Tabanlı Öğrenme, Eğitsel Oyun”, “Eğitimde Mobil Öğrenme”, “e-İçerik Oluşturma/e-İçerik Oluşturma Araçları”, “Üç Boyutlu Teknolojiler”, “Eğitimde Bilinçli ve Güvenli İnternet Kullanımı”, “Eğitimde Etkin ET (Etkileşimli Tahta) Kullanımı”, “Eğitimde Engelsiz Bilişim”, “Özel Öğretim Okulları’nda Teknoloji Kullanımı”, “STEM”, “Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme”, “Robotik”, “Teknoloji Destekli Öğretmen Mesleki Gelişimi”, “Uzaktan Eğitim”, “Öğrenci Merkezli Eğitimde Teknoloji Destekli Başarılı Uygulamalar” konu başlıkları yer almıştı.

Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek olan zirvenin, Türkiye´de eğitim teknolojileri alanında yapılacak yeni araştırmalara yön vermesi, paydaşların eğitim teknolojileri alanında yaptığı iyi örneklerin birbiriyle paylaşımını sağlaması ve Eğitimde FATİH Projesine bilimsel katkı sunması amaçlanıyor.

İki gün sürmesi planlanan zirvede; 16 farklı konu başlığında 30 oturum, 30 atölye çalışması ve 5 panel yapılması kararlaştırıldı. 

Öğretmen, akademisyen, uzman, öğrenci, eğitim teknologları ve özel sektör temsilcilerini bir araya getirecek olan zirvede; Kodlama, Kod Eğitimi”, “Geleceğin Teknolojik Sınıfları”, “Oyun Tabanlı Öğrenme, Eğitsel Oyun”, “Eğitimde Mobil Öğrenme”, “e-İçerik Oluşturma/e-İçerik Oluşturma Araçları”, “Üç Boyutlu Teknolojiler”, “Eğitimde Bilinçli ve Güvenli İnternet Kullanımı”, “Eğitimde Etkin ET (Etkileşimli Tahta) Kullanımı”, “Eğitimde Engelsiz Bilişim”, “Nesnelerin İnterneti”, “STEM”, “Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme”, “Robotik”, “Teknoloji Destekli Öğretmen Mesleki Gelişimi”, “Uzaktan Eğitim”, “Öğrenci Merkezli Eğitimde Teknoloji Destekli Başarılı Uygulamalar” gibi eğitim teknolojileri alanının güncel konularının yer alması planlandı.

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.