Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

“Eğitimde FATİH Projesi 3. Faz Değerlendirme Çalıştay”ı Afyonkarahisar’da başladı

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Eğitimde FATİH Projesi kapsamında 3. faz temin modeli ile ilgili ihale dökümanlarını düzenlemek üzere 8-9 Şubat 2017 tarihlerinde Afyonkarahisar’da bir çalıştay düzenledi.
“Eğitimde FATİH Projesi 3. Faz Değerlendirme Çalıştay”ı Afyonkarahisar’da başladı

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Eğitimde FATİH Projesi kapsamında  3. faz temin modeli ile ilgili ihale dökümanlarını düzenlemek üzere 8-9 Şubat 2017 tarihlerinde Afyonkarahisar’da bir çalıştay düzenledi.

Çalıştaya YEĞİTEK Genel Müdürü Bilal TIRNAKÇI, İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Eyyup TANYILDIZ, Sistem Yönetimi Daire Başkanı Gültekin KEKEÇOĞLU, Eğitim Teknolojileri ve Teknik Destek Hizmetleri Daire Başkanı Gürhan ÇİÇEK, İletişim Daire Başkanı M.Sadık ARLSAN, Eğitim Bilişim Sistemleri Daire Başkanı Yakup YÜKSEL, Eğitim Yayınları ve İçerik Yönetimi Daire Başkanı Mehmet RÜŞEN ve Genel Müdürlük personeli katıldı.

 “Hem eğitime hem de teknolojiye yön veriyoruz”

Çalıştay açılışında konuşan Bilal TIRNAKÇI, Eğitimde FATİH Projesi’nin hem okullardaki müfredata hem de teknoloji sağlayıcı firmaların çalışmalarına ilham verdiğini belirterek şunları ifade etti: “Öğretmenlerimiz etkileşimli tahtalarda ders sunumlarını gerçekleştiriyor, bilgisayar ya da tabletlerinde ders materyallerini hazırlıyorlar. Aynı zamanda öğrencilerimiz İnternet aracılığıyla ders çalışıyor, kodlama yapıyor ve sosyal medyayı kullanıyorlar. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da FATİH Projesi için öğretmen ve öğrencilerin ihtiyaçlarını göz önüne alarak çalışmalarımıza yön vermeliyiz.” TIRNAKÇI, büyük teknoloji firmalarının FATİH Projesi’ni yakından takip ettiğini belirterek bu firmaların, projenin büyüklüğünü ve kapsamını ancak YEĞİTEK ile çalışmaya başladıktan sonra anladıklarına dikkat çekti.

Çalıştayda FATİH Projesi kapsamında 3. faz mal ve hizmet alımlarına yönelik teknik şartname ve hizmet gereksinimlerinin belirlenmesi veya revize edilmesi; VPN, Veri Merkezi, Tablet Bilgisayar, Tablet Yönetim Yazılımı, Etkileşimli Sınıf Yönetimi, Proje Yönetimi ve Tüm Ağ İzleme, Okul İçi Ağ Altyapısı, Çağrı Merkezi Hizmetleri, DNS Sistem ve Ağ Güvenliği, Log, Etkileşimli Tahta, İçerik Yönetim Sistemi başlıkları altında çalışma grupları oluşturularak söz konusu başlıklara ait teknik şartname, kapsam ve benzeri hususların 2 gün boyunca görüşülmesi planlanıyor.

08-02-201708-02-2017

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.