Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

Bilişimle Üretim İçerik Değerlendirme Çalışmaları başladı

Bilişimle Üretim İçerik Değerlendirme Çalışmaları başladı

Millî Eğitim Bakanlığı, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün koordinesinde yürütülen Bilişimle Üretim Projesi'ne Millî Teknoloji Hamlesinin mimarları olacak genç nesiller yetiştirmek hedefiyle, yenilikçi uygulamalarla devam ediliyor.

2023 Eğitim Vizyonu Belgesinde belirtilen "Öğrencilerimizle birlikte, kendilerine bilişimle üretim becerileri kazandırmaya yönelik olarak, kodlama ve 3D tasarım etkinlikleri yürütülecektir." hedefi doğrultusunda 2019 Şubat ayında küçük ölçekli pilot proje olarak başlatılan Bilişimle Üretim Pilot Uygulaması, 2019-2020 eğitim öğretim yılında orta ölçekli olarak 81 ilde 27 ilkokul ve 112 ortaokul olmak üzere toplam 139 okulda eş zamanlı yürütülüyor.

Ayrıca, Bilişimle Üretim Öğretim Programına uygun  4, 5, 6 ve 7. sınıf düzeylerine yönelik dijital eğitim içerikleri ile pilot uygulamasının tanıtımına yönelik uzaktan eğitim paketi EBA'da yayınlanmak üzere Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde görevlendirilen öğretmenler ve Genel Müdürlük personeli ile birlikte hazırlanıyor. 

Hazırlanan bu içerikler EBA altında öğretmen ve öğrencilerin kullanıma sunulmakta olup, üretilen içeriklere yönelik öğretmenlerin görüşlerinin alınması ve içeriklerin bu görüşlere göre düzenlenmesine yönelik değerlendirme çalışmalarına başlandı. Bu bağlamda üretilen içeriklere yönelik değerlendirme formu http://bit.ly/bilisimleuretim adresinden yayınlandı.

Yayınlanan içerikleri inceleyerek değerlendirme formunu doldurmak isteyen öğretmen ve idareciler http://bit.ly/bilisimleuretim adresini ziyaret edebilirler.

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 9400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.