Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

7. Kocaeli Kitap Fuarı’nda Fatih Projesi tanıtıldı

    Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından 16-24 Mayıs tarihleri arasında Uluslararası Fuar Merkez´inde düzenlenen 7. Kocaeli Kitap Fuarı sona erdi. 350 yayınevi, 42 sahaf ve 67 sivil toplum kuruluşunun katıldığı fuarın bu yılki onur konuğu, Yedi Güzel Adam’dan biri olan yazar Nuri Pakdil’di. Fuar süresince Kocaeli’nde ağaçlar kitap açtı. Poşetler içinde ağaçlara asılan kitaplar, adeta okurların kitap sevgisini besleyen bir geleneğe dönüştü.
7. Kocaeli Kitap Fuarı’nda Fatih Projesi tanıtıldı

 

 

7. Kocaeli Kitap Fuarı’na Millî Eğitim Bakanlığını temsilen Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü katıldı. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Millî Eğitim Bakanlığı standımızı ziyaret etti. Bakan Fikri Işık ve beraberindeki heyet, Eğitimde Fatih Projesi örnek sınıfında etkileşimli tahtada anlatılan 9. sınıf matematik dersinin işlenişini öğrencilerle birlikte izledi. Işık, matematik dersinde anlatılan konunun günlük hayattan örnekler verilerek işlenmesinin önemine değindi. İzmit Merkez İlçe Kaymakamı Ersin Emiroğlu ve eşi, standımızı ziyaret ederek bilgi yarışması etkinliğimize katıldı. Eğitim Yayınları İçerik Yönetimi Daire Başkanımız Sedat Akçakoyunluoğlu da ailesiyle birlikte standımızı ziyaret etti.

 

 

Millî Eğitim Bakanlığı standımız, birçok etkinliğe sahne oldu

 

Eğitimde Fatih Projesi eğitmenleri, bakanlığımızın fuara ilk kez katılmasına rağmen gayretli çalışmalarıyla takdir topladı. Branş öğretmenlerinin EBA’daki içerikleri kullanarak hazırladıkları ders sunumları öğrencilerin ilgisini çekti. Fatih Projesi örnek sınıfında etkileşimli tahtada işlenen dersler arasında 9. sınıf matematik, tarih, coğrafya, İngilizce, biyoloji, Arapça, Türk dili ve edebiyatı dersleri yer aldı. Derse katılan öğrencilere katılım belgesi verildi. Gün içinde yapılan bilgi yarışmaları ziyaretçilerin yoğun ilgisini çekti, yarışmalarda birinci olanlara çeşitli hediyeler verildi. Eğitimde Fatih Projesi eğitmenlerinin organize ettiği Karagöz-Hacivat gösterisiyle Fatih Projesinin amacı anlatıldı. Gösteri,  standımızın ziyaretçilerle dolup taşmasını sağladı. Standımızda ayrıca İbn-i Sina İmam Hatip Ortaokulu 7. sınıf öğrencileri, kanun ve bendir eşliğinde müzik ziyafeti verdi. Nuh Çimento Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezinden engelli öğrenciler, davul, darbuka ve tef çalarak ziyaretçilere neşeli dakikalar yaşattı. Açık Öğretim Lisesi öğrencileri de standımıza gelerek EBA içerikleri hakkında görevli öğretmenlerden bilgi aldı. Ziyaretçilere Eğitimde Fatih Projesi ve EBA tanıtım faaliyetleri hakkında anket yapılarak onların proje hakkındaki soruları cevaplandırıldı.

 

Yüzlerce seçkin yazarı, dokuz gün süreyle okuruyla buluşturan 7. Kocaeli Kitap Fuarı,  Eğitimde Fatih Projesi ve EBA içeriklerinin ziyaretçilere tanıtılması açısından çok faydalı oldu.

 

 

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.