Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

6. Sivas Kitap Günleri’nde Eğitimde FATİH Projesi ve EBA tanıtılıyor

Sivas Valiliği öncülüğünde bu yıl Selçuklu hükümdarı Sultan I. İzzettin Keykavus anısına düzenlenen 6. Sivas Kitap Günleri 8 Eylül 2017’de başladı.
6. Sivas Kitap Günleri’nde Eğitimde FATİH Projesi ve EBA tanıtılıyor

Sivas Valiliği öncülüğünde bu yıl Selçuklu hükümdarı Sultan I. İzzettin Keykavus anısına düzenlenen 6. Sivas Kitap Günleri 8 Eylül 2017’de başladı.

Kitap Günleri’nin açılış törenine Sivas Valisi Davut GÜL, Belediye Başkanı Sami AYDIN, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Âlim YILDIZ, Sivas Milletvekili Ali AKYILDIZ, Millî Eğitim Müdürü Mustafa ALTINSOY, YEĞİTEK Genel Müdürlüğü İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanı Eyyup TANYILDIZ ve il protokolünün önde gelen isimleri ile çok sayıda davetli katıldı.  Açılış öncesinde protokol üyeleri Selçuklu Hükümdarı Sultan I. İzzettin Keykavus’un Şifahiye Medresesi içerisindeki kabrine gelerek dua etti. Duaların ardından kitap günlerinin açılışı gerçekleştirildi.

Millî Eğitim Bakanlığı standı büyük ilgi görüyor

Millî Eğitim Bakanlığını, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün temsil ettiği fuarda öğrenciler, öğretmenler ve diğer ziyaretçiler Eğitimde FATİH Projesi ve Eğitim Bilişim Ağı´ndaki son gelişmeleri yakından inceleme fırsatı buluyor. Etkileşimli tahta ve tabletlerin sınıf içerisinde nasıl kullanıldığı örnek ders anlatımıyla katılımcılara gösteriliyor. Stantta tablet, etkileşimli tahta gibi materyallerin sergilemesinin yanı sıra Eğitimde FATİH Projesi ve Eğitim Bilişim Ağı’nı tanıtan broşür ve promosyon ürünlerinin de dağıtımı yapılıyor.

Fuarda MEB standını Sivas Valisi Davut GÜL; Belediye Başkanı Sami AYDIN, Millî Eğitim Müdürü Mustafa ALTINSOY ve Kitap Günleri’nin onur konuğu tarihçi yazar Prof. Dr. İlber ORTAYLI ile birlikte ziyaret etti.

175 yayınevinin, 90 stantta kitapseverlerle buluştuğu 6. Sivas Kitap Günleri,  14 Eylül tarihine kadar devam edecek.

 

08-09-201708-09-201708-09-201708-09-2017

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.