Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

23 Nisan, YEĞİTEK standında coşkuyla kutlandı

    YEĞİTEK standında, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında birçok kutlama ve etkinlik yapıldı. Eğitimde Fatih Projesi Uygulama Sınıfı Atatürk posteri,  bayraklar ve balonlarla süslendi.
23 Nisan,  YEĞİTEK standında coşkuyla kutlandı

 

 

Etkinlikler sırasında Fatih Projesi Eğitmenlerinden Asiye Deniz ÇAKMAK ve Saniye Kuleli,  çocuklara yüz boyama etkinlileri, balon, şeker ve kurabiye dağıtımı da yaptı. Yine İzmir İl Millî Eğitim Fatih Eğitmenlerinden Hülya MAHMUTOĞLU, Çağlar ATAY, Tuncer ASAN, Gülay BAŞARAN, Barış YILMAZ özel olarak hazırlattıkları ve giydikleri FATİH ve EBA yelekleriyle oldukça ilgi çektiler.

Çocuklar bayramın keyfini çıkardı

23 Nisan´a özel düzenlediğimiz etkinlik kapsamında fuar alanının ziyaretçilere açılma saatiyle birlikte ilk etkinlik, Dr. Gülseren COŞKUN’un sunumuyla bilgi yarışması oldu. Ziyaretçilerin yarışmaya olan yoğun ilgisi üzerine, yarışmalar Oğuz IŞIK ve Çağlar ATAY’ın kontrolünde gün boyu her saat başında tekrarlandı. Dereceye girenlere Fatih Projesini hatırlatıcı hediyeler verildi. Günün sürprizi, çocuk kitapları yazarlarının dereceye giren ilk üç yarışmacıya kendi kitaplarını imzalaması oldu.

Eğitimde Fatih Projesi Uygulama Sınıfında öğrenciler yazarlarla buluştu

Standımızda ağırladığımız Cem GÜLBENT, Mine SOTA(Çiğdem CAN), Şehri MADAN, Melih TUĞTAĞ, Nazlı Aspay SENER, Ali Rıza BAYZAN, İbrahim ÜNSAL öğrencilerle kısa bir söyleşi yaparak Eğitimde Fatih projesi ve EBA( Eğitim Bilişim Ağı)hakkında bilgi aldı. Ayrıca Genel Müdürlüğümüzün çıkarmış olduğu e-dergi hakkında bilgi alan yazarlarımız zamanları elverdiği ölçüde dergimize yazı gönderebileceklerini belitti. Öğrencilerimizin fuara ilgisinden memnun olduklarını belirten konuk yazarlarımız, standımıza ziyaret için gelen vatandaşlarımızla ve öğrencilerimizle sohbet ederek imzalı kitaplarını hediye ettiler.  Öğrencileri bugünün ve geleceğin yarını olarak gören yazarlar, öğrencilerin sorularını cevaplandırarak gelecek hedefleri için ‘Hedeflerinizi isteyin, inanın, amaçlayın, bir gün kazanacaksınız.’ dedi.

Günün son etkinliğinde ziyaretçilerin yoğun ilgisini fark eden Prof. Dr. Ramazan DEMİR de standı ziyaret ederek yarışmacı olarak etkinliğe katıldı.  Son yarışmada dereceye girenlere imzalı kitaplarını veren Prof. Dr. Ramazan DEMİR, Fatih Projesinin ülkemizde gerçekleştirilen en büyük ve en yararlı proje olduğunu söyledi. 20. İzmir Kitap Fuarında çok sayıda, vatandaş ve öğrencinin standımızı ziyareti yoğun bir şekilde devam ediyor.

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 9400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.