Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü İnovasyon Türkiye 2014 Fuarına Katıldı

   Avrasya‘nın en önemli inovasyon etkinliği olan İnovasyon Türkiye 2014 Fuarı, inovatif ürünleri tanıtmak amacıyla tüm ürünleri aynı çatı altında topladı.  
Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü İnovasyon Türkiye 2014 Fuarına Katıldı

 

 Yenilikçi Teknolojiler Eğitimle Buluştu


Türkiye’de üretilen ve patenti alınan yenilikçi teknoloji ve buluşların en seçkin örneklerinin sergilendiği 3. İnovasyon Türkiye Fuarı ( Yenilikçi Teknolojiler ve Buluşlar Fuarı), 13-16 Kasım 2014’te İstanbul Fuar Merkezinde düzenlendi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Türk Patent Enstitüsü, TÜBİTAK, KOSGEB, TSE, Kalkınma Ajansları, Teknoparklar ve çeşitli üniversiteler tarafından desteklenen etkinlik, başta Balkanlar, Orta Asya, Orta Doğu ve Afrika olmak üzere yüksek potansiyelli pazarlara girmek isteyenler için etkin bir iş platformu sundu.

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü, Bakanlığımızı temsilen eğitimdeki yenilikleri tanıtmak amacıyla İnovasyon Türkiye Fuarı 2014’e katıldı. Milli Eğitim Bakanlığı, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü standında Eğitimde Fatih Projesi,  Eğitim Bilişim Ağı (EBA) ,  e-Twinning,  İTEC projelerinin tanıtımları yapıldı.

İletişim Daire Başkanı Muhammed Sadık ARSLAN’ın koordinasyonundaki Milli Eğitim Bakanlığı standını çeşitli illerden gelen öğrenciler, öğretmenler, akademisyenler ve vatandaşlar ziyaret etti. Stant içine kurulan Eğitimde Fatih Projesi Sınıfı’na ziyaretçilerin ilgisi yoğundu.

Eğitimde Fatih Projesi Sınıfı ile okullarımızda gerçekleştirilen proje uygulamaları tanıtıldı. Etkileşimli tahta ve tabletlerin sınıf içerisinde nasıl kullanıldığı öğrencilerin de katılımıyla anlatıldı. Katılımcılara sertifika ve hediyeler verildi.

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 9400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.