Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü, 33. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarına Katıldı

   33. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, Beylikdüzü´ndeki TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde yapıldı. 8-16 Kasım 2014 tarihlerinde gerçekleşen fuarda, Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün açtığı stantta Eğitimde Fatih Projesi ve Eğitim Bilişim Ağı´nın tanıtımı yapıldı.    
Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü, 33. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarına Katıldı

Fuarda oluşturulan Eğitimde Fatih Projesi portatif uygulama sınıfına, öğrenci ve öğretmenlerin yanı sıra velilerin de ilgisi oldukça yoğun oldu. Öğrenciler dersleri sınıf ortamında farklı branşlardan öğretmenlerle birlikte işledi. Ayrıca veliler, portatif sınıfta uygulamalı olarak etkileşimli tahta ve tabletin nasıl kullanıldığına ilişkin bilgi aldı. Eğitim fakültelerinde okuyan öğrencilerin Eğitimde Fatih Projesi’ne ilgisi büyüktü. Sınıfta projenin beş bileşeni tanıtıldı.

Fuarın bu yıl onur konuğu Macaristan’dı. Macar yetkililer Eğitimde Fatih Projesi standında Eğitim Bilişim Ağı içeriklerini inceledi ve kendi e-içerikleri hakkında sunum yaptı.

Millî Eğitim Bakanı Nabi AVCI, fuar alanını gezdi.  Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü standında Eğitimde Fatih Projesi sınıfındaki uygulama etkinliğine katılan öğrencilere, katılım belgelerini verdi. Çocuklar ve aileleriyle sohbet eden AVCI, eğitimle ilgili sorunları dinledi ve vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Dinçer ATEŞ, standa gelen öğretmen ve öğrencilerle sohbet etti. ATEŞ, Eğitimde Fatih Projesi sınıfında uygulamaya katılanlara katılım belgesi verdi.

 

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 9400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.