Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

YEĞİTEK’te Devir Teslim

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Dinçer Ateş Müsteşar Yardımcılığına Uğurlanırken, Bakan Danışmanı Ahmet Onur Ak Genel Müdürlüğü Devraldı
YEĞİTEK’te Devir Teslim

YEĞİTEK’te 26.01.2016 Salı günü bütün personelin katılımıyla yapılan kısa bir törenle Yeğitek Genel Müdürü Dinçer Ateş yeni görevine uğurlanırken Ahmet Onur AK Yeğitek Genel Müdür’ü olarak yeni görevine başladı.

İki yıldır Yeğitek bünyesinde görev yapan Ahmet Onur AK devralış merasiminden önce şu cümlelerle duygu ve düşüncelerini ifade etti:  “Kurumumuzda gerçekleşen görev değişikliği nedeniyle bir araya gelmiş bulunmaktayız. Sayın Müsteşarım, yaklaşık iki yıldır Yeğitek’te sizinle beraber mesai yapmanın mutluluğunu yaşadık. Bu süre içerisinde çizdiğiniz vizyon ve dönüşümcü liderliğinizle Fatih Projesi gibi Millî Eğitim Bakanlığının çok büyük bir projesinin gerçekleştirilmesinde emek verdiniz. Her işin bir hikâyesi olsun dersiniz, siz mahir kaleminizle Yeğitek’in tarihi 1951’lere dayanan hikâyesinde hep güzel yâd edilecek, her zaman tebessümle anılacak unutulmaz bir bölüm yazdınız. Biz hikâyenin yeni bölümlerini yine hep birlikte yazmaya devam edeceğimize inanıyoruz. Dolayısıyla bu toplantıyı bir veda seremonisi olarak düşünmüyoruz. İnşallah yarın da bugün olduğu gibi ortak hedefler için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Güzler yüzünüz, sıcak dostluğunuz ve başarılı çalışmanızla geçen iki yıl için hem şahsım adına hem de genel müdürlüğümüz adına size teşekkür ediyorum. Sakın bir şairi sevme demişler, seni yazmak için seni terk eder. Siz bizi terk etmiyorsunuz ama yine de Allah gözümüzden, gönlümüzden, kaleminizden bizi eksik etmesin. Bu vesileyle yeni dönemin herkes için hayırlı olmasını diliyorum, hepinizi saygıyla selamlıyorum.”

Ahmet Onur Ak’tan sonra kürsüye davet edilen Dinçer Ateş şu sözlerle veda etti: “Yeğitek gerçekten şimdiye kadar çok büyük bir lezzet ve tatla çalıştığım en güzel çalışma ailem. Bugün bu çalışma aileme veda ediyor olmanın hüznü içinde değilim çünkü sizi bırakmaya hiç niyetim yok. Bir buçuk yıl içinde birbirimizi hiç mahcup etmedik, birbirimizin hep yüzünü ağarttık. Savaş meydanlarında zaferler kazanılır komutanlar ödüllendirilir. Bu işte en az payı olan kişinin ben olduğumu biliyorum. Şimdiye kadar Allah bizi mahcup etmediyse bunda en büyük payın sizin olduğunuzu da biliyorum. Burada çalışan her bir arkadaşımızın çok ciddi bir kapasiteye ve hevese sahip olduğunu canı gönülden inanarak ifade etmeliyim. Belki bizim yaptığımız şey o arkadaşların önünü açmak, onlara güvenmek ve gülümsemek oldu. Kerameti kendinden menkul bir şey yapmadık yani. Eğitimde Fatih dediğimiz kablolar ve görüntüleme cihazlarından ibaretmiş gibi görünen bir projeyi bir eğitim projesine sizlerle beraber dönüştürmek nasip oldu. Arkadaşlar sizin olan malzemenin, sizin olan emeğin, sizin olan hevesin belgesi bana verildi, hakkınızı helal edin.

Sayın Bakan’ımızın buraya duyduğu ilgi ve projenin özelliğinden dolayı kendinden fedakârlık yaparak buraya vermiş olduğu danışmanı Sayın Ahmet Onur Ak’la birlikte omuz omuza çalıştık, çok güzel bir sinerji oluştu. Şimdi bu birimin Genel Müdürlüğünden ayrılıyorken geride Onur Bey gibi bütün süreçleri bilen ve zaten ailenin bir parçası olan bir arkadaşımızı bırakıyor olmak çok güzel. Burada Genel Müdür olmaktan ve çok nezih daire başkanları ekibini onunla beraber burada bırakıyor olmaktan, burada bu işleri aynı şevk ve tempoyla yapmaya devam ediyor görmekten büyük bir mutluluk duyuyorum.  Huzurla ayrılıyorum. Belki söylenecek son iki cümle vardır: Bahtınız açık, hikâyeniz bol olsun ikincisi de eyvallah.”

 

Konuşmalardan sonra plaket ve çiçek takdimiyle tören sona erdi.
27-01-201627-01-201627-01-2016

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.