Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

YEĞİTEK’te 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlandı

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünde 24 Kasım 2017 Cuma günü Öğretmenler Günü Kutlama Töreni gerçekleştirildi.
YEĞİTEK’te 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlandı

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünde 24 Kasım 2017 Cuma günü Öğretmenler Günü Kutlama Töreni gerçekleştirildi. Kutlamaya YEĞİTEK Genel Müdürü Bilal TIRNAKÇI, daire başkanları ve kurum personeli katıldı. İletişim Daire Başkanlığının organize ettiği programda bir araya gelen öğretmenler keyifli dakikalar geçirdi.

YEĞİTEK Genel Müdürü Bilal TIRNAKÇI yaptığı konuşmada, hayatındaki en güzel anları hep öğretmenleri sayesinde yaşadığını belirterek çok sevdiği ilkokul öğretmeni Hatice öğretmenden bahsetti. Kendisine Türkçe ve Matematik derslerini sevdiren öğretmeninin,  3. sınıftayken vefat etmesini “hayatında kaybettiği en kıymetli ilk şey” olarak değerlendirdi. Üzerinde emeği olan öğretmenlerini bugün vesilesiyle sevgi ve saygıyla andığını belirten TIRNAKÇI,  kurumdaki personele hitaben de şunları söyledi: “Sizler de öğretmenlerimize hizmet etmek için buradasınız. Onun için hep birlikte ulvi bir görev yapıyorsunuz. Bu nedenle daha azimli çalışacağınıza inanıyorum.”

Kurumdaki en kıdemli öğretmenlerden Ayşe SARAY da, bu güzel günde bir öğretmen olarak öğrencilerine neleri öğretmesi gerektiğini anlatırken duygularını şu cümlelerle ifade etti: “Doğanın, kitapların ve teknolojiyi kullanmanın mucizelerini öğretmeliyim onlara. Gelecek nesillerle paylaşmaları gereken dünya kaynaklarının yok edilmesine karşı çıkmayı… Gökyüzündeki kuşların, güneşin ılık sıcağı önündeki arıların ve yemyeşil kırlardaki çiçeklerin ölümsüz gizemini düşünecekleri sessiz zamanları tanımayı da öğrenmeliler.”

Konuşmaların ardından program öğretmenlere baklava ve çay ikramıyla sona erdi.

24-11-201724-11-201724-11-201724-11-2017

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 9400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.