Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

Yeğitek, TRT Kent Radyo İzmir’de “Bilişim Gündemi” programına katıldı

TRT Kent Radyo İzmir “Bilişim Gündemi” programının 18 Nisan 2015 tarihindeki konuğu Genel Müdürlüğümüz personeli,  Engelsiz EBA Koordinatörü Arzu BİLİCİ idi.
Yeğitek, TRT Kent Radyo İzmir’de “Bilişim Gündemi” programına katıldı

 

Radyo Frekansı 99.1 mhz olan TRT Kent Radyo İzmir “Bilişim Gündemi” programında konuşan Engelsiz EBA Koordinatörü Arzu BİLİCİ;  dinleyicilere FATİH Projesi başta olmak üzere Eğitim Bilişim Ağı( EBA) ve Engelsiz EBA hakkında bilgi vererek Engelsiz EBA’nın ortaya çıkışı konusunda açıklamalarda bulundu.

 

 

 

Programın içeriğinde; FATİH Projesinin sadece donanımdan ibaret olmadığı ifade edilerek projenin diğer bileşenleri anlatıldı. Eğitim Bilişim Ağı (EBA)’nın; sınıf seviyelerine uygun, incelemeden geçmiş güvenilir öğrenme materyallerine erişilebilecek sosyal bir eğitim platformu olduğu vurgulandı. EBA’da yer alan öğrenme materyallerinin engelli bireyler için erişilebilirliğinin ve kullanılabilirliğinin sağlanmasına yönelik çalışmalar yapıldığı anlatıldı.

 

 

 

Ayrıca 20. İzmir Kitap Fuarının devam ettiği ve Genel Müdürlüğümüzün de  fuarda katılımcı olarak yer aldığı belirtildi.  Eğitimde Fatih Projesi ve EBA uygulamalarını incelemek üzere Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü standına radyo programı aracılığıyla tüm İzmirliler davet edildi. “Bilişim Gündemi” programının yapımcı ve sunucusu Mustafa Özhan KALAÇ, yapımcı asistanları ve sosyal medya sorumluları Burak ÖZKIRDENİZ, Meltem YILMAZ ve Sevcan EŞİM idi.

 

 

 

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 9400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.