Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

YEĞİTEK, Karadeniz Kitap Fuarında Projelerini Tanıttı

18-24 Mayıs tarihlerinde Samsun Fuar ve Kongre Merkezi´nde yapılan Karadeniz Kitap Fuarı, sona erdi. Fuarda Millî Eğitim Bakanlığını, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü temsil etti. Fuarda Eğitimde Fatih Projesi ve Eğitim Bilişim Ağı (EBA)’nın tanıtımları yapıldı.
YEĞİTEK, Karadeniz Kitap Fuarında Projelerini Tanıttı

Fuar sayesinde öğrenciler, öğretmenler ve ziyaretçiler projelerimizdeki son gelişmeleri yakından inceleme fırsatı buldu. Etkileşimli tahta ve tabletlerin sınıf içinde nasıl kullanıldığı örnek ders anlatımlarıyla katılımcılara sunuldu.

Eğitimde Fatih Projesi Uygulama Sınıfında yapılan etkinlikler dikkat çekti

Eğitimde Fatih Projesi Uygulama Sınıfında yapılan etkinliklerde; anlatım yöntemi yerine daha çok uygulama, gösterip yaptırma ve aktif katılım yöntemleri tercih edildi.

Samsun 19 Mayıs Lisesi Biyoloji öğretmeni Leman Özay, teknolojiyi sınıflarda kullanırken sınıfları ters düz yapıp öğrencilerin dünyasına girerek derslerinde daha aktif ve kalıcı öğrenme gerçekleştirdi; aynı zamanda ITEC Projesi il koordinatörü olarak da görev yapan Özay, ITEC sayfasından araçları kullanarak öğrencilerle birlikte ders tasarımları gerçekleştirdi.  Özay, Eğitimde Fatih Projesi Uygulama Sınıfında öğrencileriyle birlikte,  Prezi’de sunum, Goanimate aracılığıyla hücre ve organalleri animasyonla anlatım, Storyboard programıyla hücre konusunun hikâyeleştirilerek anlatımı ve 3d yazıcının tanıtımı ve ürün gösterimine yönelik etkinlikler gerçekleştirdi. Etkinliğe öğrencilerin yanı sıra fuarı ziyaret eden okurlar da katıldı.

Eğitimde Fatih Projesi Eğitmenleri, projelerimizi tanıtan broşürleri fuar içinde diğer salonlardaki ziyaretçilere dağıttı. Bilgi yarışmaları arasında çocuklara yönelik etkinlik ve il bulma, kelime türetme gibi küçük oyunlar oynatıldı. Ayrıca yapılan bilgi yarışması sonucunda dereceye giren öğrencilere yazarlarından imzalı kitaplar hediye edildi.

Projelerimizle ilgili bilgileri dinleme fırsatı bulan ziyaretçiler merak ettikleri tüm soruların cevabını Karadeniz Kitap Fuarındaki standımızda buldu. Yedi gün boyunca devam eden Samsun Fuarı çok sayıda vatandaş ve öğrencinin standımızı ziyaretiyle sona erdi.

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 9400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.