Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

Yeğitek, İstanbul Kitap Fuarı’nda Eğitimde Fatih Projesini tanıttı

07-15 Kasım tarihlerinde TÜYAP İstanbul Fuar ve Kongre Merkezi’nde yapılan 34. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı ve 25. Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı, 15 Kasım 2015 Pazar günü 558 bin kişinin ziyaretiyle sona erdi
Yeğitek,  İstanbul Kitap Fuarı’nda Eğitimde Fatih Projesini tanıttı

Bu yıl 34. kez düzenlenen İstanbul Kitap Fuarı’na yurt içi ve yurt dışından 800’ün üzerinde yayınevi ve sivil toplum kuruluşu katıldı. Fuar boyunca 50’den fazlası çocuklara yönelik olmak üzere, 300’e yakın kültür etkinliği düzenlendi. Kültür etkinlikleri ve 9 gün boyunca gerçekleşen binlerce imza günü, yazarlarla okurlarını buluşturdu.

Fuarda Millî Eğitim Bakanlığını, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü temsil etti. Stantta Eğitimde Fatih Projesi ve Eğitim Bilişim Ağı (EBA)’nın tanıtımları yapıldı.

Standımızı İstanbul Valisi Vasip Şahin, Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Haluk Dursun, İl Millî Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, İlçe Millî Eğitim Müdürleri ve aralarında Yedi Güzel Adam’dan biri olan Nuri Pakdil’in de olduğu birçok yazar ziyaret etti.

Eğitimde Fatih Projesi Uygulama Sınıfında yapılan etkinlikler dikkat çekti

Eğitimde Fatih Projesi Sınıfı ile okullarımızda gerçekleştirilen proje uygulamaları tanıtıldı. Etkileşimli tahta ve tabletlerin sınıf içerisinde nasıl kullanıldığı öğrencilerin de katılımıyla anlatıldı. Eğitimde Fatih Projesi Uygulama Sınıfında yapılan etkinliklerde; anlatım yöntemi yerine daha çok uygulama, gösterip yaptırma ve aktif katılım yöntemleri tercih edildi.

Fatih Projesi Eğitmenleri projelerimizi tanıtan broşürleri fuar içinde diğer salonlardaki ziyaretçilere dağıttı. Öğrencilere yönelik bilgi yarışmaları yapılarak, il bulma, kelime türetme gibi küçük oyunlar oynatıldı.Katılımcılara sertifika ve hediyeler verildi. Ayrıca ziyaretçilere Eğitimde Fatih Projesi ve EBA tanıtım faaliyetleri hakkında hazırlamış olduğumuzanketler uygulandı.

7’den 70’e geniş bir yelpazeyi kapsayan ziyaretçilerimiz projelerimizle ilgili bilgileri dinleme aynı zamanda merak ettikleri tüm sorulara cevap bulma fırsatını yakalamış oldu. Dokuz gün boyunca devam eden İstanbul Kitap Fuarı çok sayıda vatandaş ve öğrencinin standımızı ziyaretiyle sona erdi.

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 9400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.